Wat ik me wel afvraag is waarom anderen dan de motor tunen? Dat is toch niet alleen om meer PK's te krijgen?
Meestal doe je het niet om de Pk's, maar om het koppel (Nm).
Wellicht ten overvloede, maar Pk's zijn voor topsnelheid, koppel voor trekkracht.
Aangezien topsnelheid in NL zelden boeit, hooguit stukjes in Duitsland ofzo, doet in mijn ogen bijna iedereen het om het koppel.
Dat geeft je de extra trekkracht met een caravan, makkelijker optrekken vanuit stilstand. Net wat lekkerder inhalen vanachter een vrachtwagen op de snelweg, de sprintjes. Dus alles met versnellen.
Zelf heb ik het puur gedaan vorig jaar voor de caravan. Het idee was toen caravan vakantie uitproberen met een gehuurde caravan en daarna een caravan kopen als het zou bevallen. De 1.0 TSI met 115Pk en belangrijker 200Nm koppel is van bekend geen top caravan trekker te zijn. Tuurlijk kan hij het prima en je komt er heus wel. Al ligt dat ook aan de caravan (gewicht) zelf natuurlijk.
De heen en terug reis ging prima, bij warme motor rustiger aan en versnelling terug.
Wat me wel serieus wel tegenviel was in een dorpje op een T-splitsing op een helling vanuit stilstand hebben moeten vertrekken de bocht om. Extra koppel of niet, dat vond de TSI niet tof.....Kostte veel spelen met gas en koppeling om beetje fatsoenlijk weg te komen zonder mijn koppeling te slopen. Je kan nog zoveel koppel hebben, je moet het wel goed op de weg zien over te brengen.
Mede daardoor en andere zaken van de vakantie, besloten we niet verder te gaan met de O3 en caravan vakanties.
Edit: opmerking over 1500Kg auto weg gehaald