Dat effect zal zeker invloed hebben,
@Joske . Er zijn er (meest waarschijnlijk particulieren) die wel dicht bij de 1:27 komen met hun 1.2TDI Greenline, rekening houdende met de techniek en zware voet.
Verder werd de 3L meest waarschijnlijk uitsluitend door hyper milers / hobbyisten gekocht. Daar de meerprijs van dit model tov een gewone 1.4TDI versie niet mals was! Je kocht er dus bewust één als adept van deze techniek.
Tot slot was de 3L in al z'n DNA gemaakt om zuinig te rijden (speciale aluminium/magnesium onderdelen etc) en dat is bij de huidige generatie Greenline en -tech wagens volgens mij veel minder het geval. Beetje verlaagd, kleine/smalle wielen, geknepen motorvermogen, langere overbrenging (voornamelijk zaken die van invloed zijn op de 'meet cyclus'?) en daarmee heb je het wel gehad.