Jesko's Octavia VRS !

1983jeroen

Forumguru
Kom even hier naar de camping in Zuid Frankrijk. Halen we de wrap er hier wel even af in het zonnetje ;)

Heb je gelijk een mooi ritje om van de auto te genieten. Leuke bergwegen ook om lekker te sturen.
 

JeSko

Forumguru
100 km verder zijn we en wat een kampioen deze auto, doet me weer helemaal denken aan men oude vertrouwde Superb, comfort is dikke prima, misschien wat minder "zweverig" dan een Superb en iets harder, maar waar de Superb zelfs op schroefset soms nog te los was naar mijn zin, rijd deze auto stukken strakker, hier kan ik echt hele lange afstanden met malen zonder last te krijgen van rug of benen. De aangepaste DSG is echt een genot in het dagelijks verkeer, ik vind het erg lekker dat ie zo nauwkeurig afremt op de motor als je gas los laat, zelfs in D.

In Drive is dit gewoon een erg beschaafde auto die met een fractie van zijn vermogen meer dan capabel is om vlotter te zijn dan het dagelijkse verkeer. Irritant koeriersbusje in je kont? Dotje gas en je ben ervan verlost, even snel invoegen met halfgas? Geen probleem, haal je gemakkelijk. Eerlijk gezegd zou deze auto met zijn 220 pk standaard al voldoende comfort geven, maar nu is het natuurlijk extra lekker dat je zoveel overschot hebt :D

Door het natte weer en uiteraard met het gezin erbij heb ik erg rustig gereden, dan haalde ik een gemengd verbruik van 5.8 liter, daar zaten afwisselend 120/90/70/50 en 30 zone's bij, airco stond dan overigens de gehele tijd aan tegen het aandampen van de ruiten, daar ben ik echt heel dik tevreden van. Meer kan je niet hopen van een geblazen benzine blok dus :thumbsup:

CC met een DSG is trouwens zoveel lekkerder dan CC met een manuele bak, groot verschil in gemak en comfort!
 

Fmoon

Forumguru
Maak je ook wel eens ritjes van 600km+ op een dag? Dan vond ik de stoelen echt ruk worden na een paar uur.
 

JeSko

Forumguru
@Fmoon

Nee, verste dat ik ooit gereden heb is 200 km in twee keer ofzo, maar ik ben niet lang en ik denk dat langere mensen ( ik neem aan dat je zoals de meesten hier wel wat groter bent dan ik ) sneller last hebben van ongemakken op langere afstanden. Enkel in onze oude Fiat en in de Nissan van men grootmoeder krijg/kreeg ik last van mijn benen en onderrug. Deze zomer gaan we enkele keren wat verder rijden dan zal ik ondervinden of ik last krijg in deze stoelen, maar ik ben vrij zeker van niet.
 

Rallye

Forumguru
In mijn voormalige RS’en heb ik ook nooit last van de stoelen gehad bij langere ritten. Ook niet na 1.000km op één dag. Prima stoelen.
Het enige waar ik bij alle auto’s last van krijg is mijn rechterknie, maar dat ligt aan de knie (redelijk zware operatie aan gehad).
 

Canon-Eye

Forumguru
CC met een DSG is trouwens zoveel lekkerder dan CC met een manuele bak
Ik ben al sinds 1988 een zeer intensief gebruiker van de cruisecontrol, destijds als retrofit (VDO Tempostaat) die een paar keer overgezet is naar de volgende auto en vanaf 2002 als affabriek ingebouwde voorziening. In die tijd heb ik in totaal 5x (samen ca. 26 jaar) een manueel geschakelde auto gereden en ook 2x (totaal 10 jaar tot nu) een DSG - en dan tel ik de twee handgeschakelde Twingo's van mijn vrouw nog niet eens mee, daar hebben we ook zo'n VDO-ding in laten zetten waar we 2x 10 jaar plezier van hebben gehad (ik reed daar ook nog wel eens mee). Ik mag mezelf op dit punt dus wel als ervaringsdeskundig beschouwen. Ik vind de combi DSG/CC wel ietsje, maar toch ook weer niet héél erg veel prettiger dan met handbak - maar dat ligt dan vooral aan de DSG...

Wat je nog kunt checken is het volgende. Rond ons dorp ligt een 60km zone waar veel moet worden afgeremd vanwege de vele hakse bochten. Mij is opgevallen dat de stuurhoeksensor kennelijk invloed heeft op de manier waarop de auto versnelt: als ik heb afgeremd tot zo'n 30/35 km en aan het CC-hendeltje trek, dan herneemt de auto veel sneller op een rechte weg dan wanneer ik nog halverwege zo'n haakse bocht ben. In het laatste geval pakt hij wel een klein beetje op, maar hij gaat rustig en toch voelbaar krachtiger naarmate het stuur weer rechtuit komt. Een prima voorziening imho, die maakt dat ik eigenlijk het gaspedaal nauwelijks nodig heb. Ik vermoed dat het bij jouw Skoda ook zo zal werken?
 

JeSko

Forumguru
Daar moet ik eens op letten @Canon-Eye , zo uitgebreid heb ik hem nog niet getest. Maar het zou zeker kunnen hoor, dat de auto voelt dat hij zich in een bocht begeeft en daardoor inderdaad aangepast de snelheid weer verhoogd. Zowiezo vind ik de CC op zich inferieur aan die van de Mazda, die laatste is vele malen directer, houd beter snelheid bij meer of minder weerstand (bergop bergaf), en zit op een betere plek met een betere bediening.
 

1983jeroen

Forumguru
Ik vind de CC (heb adaptieve nu) altijd fijn, maar met de DSG absoluut een heel fijne combi.
Bij mij is hij juist uiterst constant qua snelheid, ook bergop schakelt hij heel snel terug om de vaart er in te houden.
Zelfs met caravan aan de haak zakt hij maar weinig terug als het plots begint te klimmen.
Dan is DSG helemaal super, want normaal moet je heel alert zijn qua schakelen met zo'n groot gevaarte achter de auto.
 

JeSko

Forumguru
@1983jeroen

Misschien is het omdat jij een nieuwere combinatie hebt, zowel DSG als CC die adaptief is? Maar ik heb de CC bij Skoda nooit als aangenaam ervaren, zowel de CC bij de Mazda als in onze Peugeot 308 en Citroën Cactus waren beter dan die in mijn Skoda's ( beide bwjr 2013/14), bij de manuele SuperB 1.6 tdi viel hij echt terug in snelheid bij lichtjes bergop, en dan moest de CC dit corrigeren maar doordat hij dat te laat deed over corrigeerde hij waardoor je plots weer te snel ging, kortom, die CC moest echt zoeken naar de juiste snelheid bij verandering van weerstand. De Mazda mag je aan 70 bergop en bergaf laten gaan, zelfs in de Ardennen, en die CC geeft geen krimp, hij houd stoïcijns 70. Vroeger dacht ik dat het puur te maken had met de motorisatie, 1.6 tdi is te plat voor een Superb, maar de 1.0 Cactus had er ook geen last mee ( al was die auto beduidend lichter ) .

De VRS heeft er iets minder last van, maar ook deze Cc is "zoekerig" en traag van reageren.
 
Laatst bewerkt:

Tees

Donateur
Ik herken dat niet @JeSko: mijn O2 is keurig constant in snelheid, hij zakt ietsjes weg als de weg omhoog gaat lopen (zoals bij het oprijden van een viaduct), dat is niet meer dan logisch, maar hij overcompenseert zeker niet.
Mijn F1 wou nog wel eens snelheid verliezen berg op, maar dat kwam echt omdat die 1.4 16v gewoon een vrij zwakke motor was, dus je moest snel terugschakelen op zo'n moment.
 

Canon-Eye

Forumguru
Ook met de handgeschakelde Fabia Greenline en 1000kg aan de haak hield de CC de boel heuvelop én -af prima op de ingestelde snelheid, voor zover zijn 75 peekaatjes dat toelieten natuurlijk. Ik had dan standaard het actuele vebruik in beeld op de MFD om de simpele reden dat ik daaraan veel eerder kon zien dat de weg begon te klimmen, ruim vóórdat dit aan het motorgeluid of toerental te merken. Als dat vebruik boven de 10,5 à 11 liter/100km kwam, werd het tijd om een tandje terug te schakelen. Dié taak heeft de DSG van de Leon mij uit handen genomen; best wel fijn. Pk's genoeg voor heuvelop - alleen remmen op de motor kan de 1.0 3-pitter niet of nauwelijks, maar daar kan ik de CC de schuld niet van geven.
 

JeSko

Forumguru
@Tees

Misschien verwacht ik er te veel van, jouw O2 is ook lichter dan mijn Superb al weet ik niet of dat enige invloed heeft. Bij de S2 ergerde ik mij aan de Cc, de O3 heeft natuurlijk power zat om niet terug te vallen dus dat doet deze niet, maar ook bij deze reageert de keuzestok traag op veranderingen die ik wil doen en dat vind ik wel een klein ergernis puntje. Geen idee waarom Mazda het wel voor elkaar heeft gekregen om de Cc zo direct te maken.
 

Canon-Eye

Forumguru
Toch snap ik dat niet. Op het moment dat ik de CC-snelheid 1 km hoger zet, zie ik het actuele verbruik onmiddellijk, zonder enige vertraging, met enkele tienden L/100km oplopen totdat de gps ook de hogere snelheid laat zien, dan zakt hij weer. Dit bewijst dat er ook metéén tijdelijk meer arbeid van de motor wordt gevraagd. Ik zie dat alleen aan de meters, er is niets vante voelen. Misschien word je daardoor misleid, @JeSko ?
 

JeSko

Forumguru
@Canon-Eye

Ik ga het eens testen met het actuele verbruik op het display, dat display staat bij mij altijd op de olietemperatuur in eerste instantie, en daarna op de snelheid. Ik heb hem daarstraks heel even op actueel verbruik gezet, maar dat was niet met CC geactiveerd.
 

Canon-Eye

Forumguru
Olietemperatuur is ook een belangrijke inderdaad, maar als je dat actuele verbruik eens wat langer in beeld houdt (vooral met de CC aan) dan is dat een leerzame ervaring...
En voor de snelheid heb je nog een aparte klok, toch?
 
Bovenaan Onderaan