ACC niet vrijgegeven

Maar ik had het "voordeel" dat mijn uit Duitsland geimporteerde Superb werkelijk ALLE opties had, dus ook ACC.
Dat is de reden dat ik gestopt ben met lease auto’s. Steeds minder mogelijk. En kwa koop zijn Nederlanders verkeerd zuinig. Dus laat die ACC dan maar zitten want bij de dealer wordt als ze dan penny wise pound foolish zijn wel 3000 euro minder uitgegeven. En dan zit je daarna 10 jaar of jaar met lease. Kut had ik nu maar AirPlay. Had ik nu maar acc had ik nu maar stoel verwarming. Duitsers rijden vaak langere stukken en zijn ook vaak meer auto minded dan portemonnee minded. Het moet goed en degelijk zijn. Vandaar de voor ons als Nederlanders volgehangen import auto’s een feest zijn. Wel leren bekleding. Wel een panorama dak. Wel een goede installatie. Wel een climatronic ipv airco. Enz. Dat is de reden dat ik werkelijk alles heb aangevinkt bij mijn auto. Dat ik niet later een omvormer moet kopen voor een 230 aansluiting of we. Honden rek moet kopen tov een bagagescheidingsnet. Alhoewel ik die 230 stekker niet gedaan heb. Was maar 90 euro maar de overige stekkers in de kofferbak zijn voldoende en ik had nog een omvormer. Maar het gaat om het idee.
 
Het enige van ACC is, dat je de ruimte voor je maar een beetje kunt aanpassen. Op mijn eerste auto waar ik het op had moest ik vanuit Maarssen naar Oostrum redelijk vaak. En stond ik nog in Utrecht en was heel Nederland er tussen gedoken en al in Den Bosch. Als dat via een OBDEleven aan te passen is om er nog een paar meter af te halen zodat niet iedereen er tussen duikt dan zou het helemaal top. Zijn. Maar goed dealers zeggen ook altijd tegen mij met een glimlach: aha alleen steenslag onder de bumper
 

Tees

Donateur
Ik ben wel van het afstand houden, maar mij is ook opgevallen dat de kortste afstand op de snelweg net wat groter is dan soms handig is. Eén tikje korter zou ik ook wel fijn vinden. Ik ga nog eens uitzoeken of dat softwarematig mogelijk is, maar een snelle zoektocht lijkt daar niet op te wijzen.

Op de binnenwegen en in de stad heb ik de afstand trouwens een stuk groter staan. Ik heb gemerkt dat de auto dan ook gelijkmatiger afremt en (in mijn geval vanwege de Stop&Go / fileassistent) versnelt. Ik vind de remactie in de kortere afstanden telkens net ff wat te heftig.
 

JJ te G

Donateur
Met hoeveel het opplussen gaat is gelukkig in te stellen met VCDS/OBDeleven (mits geen SFD2), bij de Enyaq gaat het standaard per 10, maar dat heb ik al aangepast naar per 1 km/u, en lang vasthouden gaat per 10.

Ik ben wel benieuwd waar je niet aan kon wennen @EdK? Voor mij was er weinig aan te wennen, behalve als je perse continu de maximum snelheid wilt rijden, want ja, dat is precies wat 'ie niet doet als je voorganger dat ook niet rijdt...
Opplussen en Afminnen bij de Enyaq standaard met 1 én 10 kilometer: naar je toehalen 1+, knopje 1-, hendel naar boven 10+, hendel naar beneden 10-
Standaard CC is handig op snelweg met drukte: ACC houdt een te grote veilige afstand aan waardoor auto’s er tussen kruipen of bij het naderen van een voorligger houdt de wagen te vroeg in.

P.S.
Antera heeft de standaard cc naast de acc geprogrammeerd.
 

Tees

Donateur
Dan heb jij een andere hendel / instelling dan ik: bij mij is naar je toehalen Resume en van je af Cancel. Boven/beneden was bij mij +/- 10, en is na mijn aanpassing +/- 1 en +/- 10 bij langer vasthouden. Ik heb een MY22 model (eind '21 geproduceerd) met de losse hendel voor ACC (maar ik dacht dat alle ACC-modellen dat hebben?)
 

Rallye

Forumguru
Grappig dat men hier die dode hoek-waarschuwing zo fijn vindt. Voor mij is die altijd te laat/ijlt teveel na. Weer zo’n ding dat luiheid (geen “Schulterblick”) faciliteert.

ACC is juist vooral buiten de snelweg fijn voor mij. Hoewel sinds ik ACC heb die rechts inhalen voorkomt de scherpe kantjes ervan er op de snelweg ook af zijn. Die afstand is bij een vooruitziende rijstijl, zeker op de snelweg als je even in wilt lopen op je voorganger om daarna naar links te gaan, wel een puntje: dan moet je af en toe de ACC echt overrulen.
 

Tees

Donateur
Het grappige vind ik dus dat ik bij normale CC véél vaker moet ingrijpen dan bij ACC: als je tenslotte harder gaat dan je voorganger moet je in beide gevallen (tijdig) van baan wisselen, maar als daar geen ruimte voor is zorgt ACC ervoor dat je er niet bovenop knalt, terwijl de normale CC eraf moet op zo'n moment.
Rechts inhalen is sowieso verboden in NL (en de meeste Europese landen), dus ik vind het prima dat ie dat niet doet. Dat was voor mij ook vaak een reden om de CC eraf te halen. Ik doe dat in principe alleen als er een vrije baan tussen zit als veiligheidsmarge, en zo doet de ACC het ook. Alleen als ik het echt irritant vind en er geen ruimte is om netjes links in te halen doe ik t wel eens rechts. En dan is t een kwestie van heel even gas geven en je bent door die beperking heen.

Overigens heb ik t idee dat veel hier voortkomt uit haast, onrust, of de wens om altijd de maximumsnelheid (of wat meer) te rijden. Naar mijn ervaring is het tijdsverlies die ACC creëert door soms wat langzamer te rijden minimaal, en bovendien makkelijk te voorkomen, en voor mij weegt de rust in het rijden vele malen zwaarder.
 

Canon-Eye

Donateur
bij mij is naar je toehalen Resume en van je af Cancel
Bij mijn Leon ook, maar "naar je toe halen" heeft een dubbelfunctie zolang de CC daadwerkelijk actief aan het regelen is: dán is het opplussen met 1 km/u.
Het knopje op het eind van destengel heeft ook een dubbelfunctie, afhankelijk van de activiteit van de CC: als deze niet aan het regelen is (dus bv. Cancel ingedrukt) dan wordt de CC ingesteld op de actuele snelheid, als hij wél actief is dan is het per indruk 1 km/u minderen. Na inmiddels ruim 38 jaar ervaring met cruisecontrolrijden (begonnen met een retrofit VDO Tempostat in mijn toenmalige Audi80, overgezet naar 2 opvolgende auto's) vind ik dit een ideale oplossing.

Deze systematiek is binnen VAG nogal wijd verbreid, dus je zou dit bij de Enyaq voor de zekerheid ook nog even kunnen testen.
 

Tees

Donateur
RTFM...jullie hebben (bijna) gelijk :bloos:. Naar je toe trekken is normaliter 1 km/u verhogen, set indrukken met 1 km/u verlagen. Ik vind de werkingsmodus zoals ik 'm nu met OBDeleven/VCDS heb ingesteld eigenlijk veel logischer/intuïtiever (voor de helderheid: er zijn maar 2 opties ingeprogrammeerd door VAG, de standaard en die ik nu heb). Ik zou nog eens moeten uittesten wat de resume en set-handeling nu doet. Ik zou verwachten dat Set nu de snelheid opnieuw instelt op de op dat moment huidige snelheid (dus als je zelf elektronen bijgeeft), Resume weet ik niet, misschien niets? Ga ik eens ff uittesten. Screenshot_20260617-135825_Brave.jpg
 
Wat een verademing dan met de sturen van vw. Zelfs de touch sturen. Die hebben gewoon een kruis. Links rechts en boven en onder. Mijn polo ooit uit 2011 had gewoon daar waar op de foto set staat een knopje die boven of onder in de druk. Kort 1 en langer 10 km plus of min deed. Simply clever. Echt not by Skoda. Wow wat een faal.
 

Canon-Eye

Donateur
Die 10plus en 10min (**zie aanvulling in post 78) gebruik ik zeer regelmatig (en de 1plus/min ook trouwens), bv. als ik op de A32 huiswaarts rijdend bij de afslag naar Diever tijdens de 'gas-los-op-de-afrit'-fase de CC alvast omprogrammeer van snelwegtempo naar 84, precies goed voor de N371. Bij het einde van de afrit zit een bocht gevolgd door een vrij stille rotonde en dan nog een paar ruime bochten. Als ik dan (nog net op de rotonde) alvast aan "Resume" trek dan wil hij dus in principe naar de 84 toe zonder dat ik verder aan het gaspedaal kom.

Het leuke daarbij (vind ik althans) is, dat de auto bij Resume wel meteen voelbaar lichtjes oppikt, terwijl het echte versnellen pas doorzet als ik de "ergste" bochten gehad heb - het kan niet anders of de stuurhoeksensor heeft hierbij een actieve rol. Ik merk datzelfde ook in bv. het buitengebied van ons woondorp, waar in een 60km-zône meerdere haakse bochten zitten. Vóór de bocht uiteraard afgeremd hebbend, trek ik al snel in de bocht weer aan Resume en dan voel je dat de auto even wacht met optrekken totdat de stuurhoek weer ver genoeg gereduceerd is. Dat soort details kan ik wel waarderen, dus ik hoop dat dit bij nieuwere auto's behouden is gebleven.

Die hebben gewoon een kruis. Links rechts en boven en onder.
Zo'n apart hendeltje heeft feitelijk ook een kruis, maar dan driedimensionaal. Met het Set-knopje meegerekend (met dubbelfunctie) zou je 't zelfs 4-dimensionaal kunnen noemen... Het lijkt op het eerste gezicht misschien ingewikkeld, maar naar mijn ervaring werkt het redelijk intuïtief.
 
Laatst bewerkt:

hemi24

Donateur
Ik heb het op de Kodiaq nooit als falend ontwerp ervaren, vond het aparte hendeltje altijd een stuk prettiger dan die bediening op de richtingaanwijzer…
Bediening op het stuur in de VW werkt niet direct prettiger, al helemaal niet die touch bediening uit de ID’s
 

Tees

Donateur
Geef mij maar de Skoda-besturing elke dag van de week. Ik heb een gruwelijke hekel aan touch-bende, en ook de non-touch sturen van eerder VW's vind ik beduidend minder intuïtief dan die van Skoda. Ik had nog niet eerder gereden met een losse (A)CC hendel, maar ik had meteen door hoe het werkte.
 
Ik zei ook touch. Maar de voorgaande en huidige hebben geen touch en zijn heel veel intuïtiever en beter dan welk handeltje ook. Je kunt je handen op je stuur houden enz. Dus dus is gewoon geen simply clever maar simply minder. Mag ook wel een keer niet alles is beter bij Skoda. Tegendeel. Er is een reden waarom de line up bij Seat begint en via Skoda naar vw en Audi rijkt. Veel onderdelen komen uit Audi en zie je na verloop van tijd in vw en weer een tijdje daarna in Skoda.
 

JJ te G

Donateur
Smaken verschillen: de hendel die ik kende van mijn Passat uit 2008 zit kwa functie ook in de Enyaq. De Passat uit 2016 had knoppen op het stuur. Dit werkte aardig maar ik ben blij met de hendel in de Enyaq en de scroll wielen op het stuur. Heb de ID.4 gereden en geloof me dat is een stap terug in de tijd. De slider onder het beeldscherm heb je door de scroll wielen niet meer nodig.
 
  • Leuk
Waarderingen: Tees

Canon-Eye

Donateur
Kleine aanvulling naar aanleiding van de eerste regel in post #71:

De hendel omhoog of omlaag is niet  altijd plus of min 10 - het is eigenlijk naar het naast-hogere respectievelijk het naast-lagere gehele tiental. Dus van bv. 85 naar 90 c.q. 80.
Als je dit eenmaal in je systeem hebt zitten, dan kun je met behulp van de grote stappen vrijwel zonder te kijken de snelheidsinstelling van snelweg naar binnenweg omzetten, gewoon door het hendeltje te bedienen terwijl je meetelt.
 

Tees

Donateur
@Canon-Eye ik vind die instelling naar t dichtstbijzijnde tiental niet perse prettig. Ik stel namelijk de ACC altijd in op de echte GPS kilometers, dus een paar km hoger op de teller (~105 bij 100, 54 bij 50). Ik zou liever hebben dat ie de tientallen echt per tien zou doen, nu moet ik steeds weer een paar km bijplussen om daar te komen waar ik wil zitten.
 
Bovenaan Onderaan