Bij Carclean kun je ook een dag een cursus volgen, in het verleden kostte dat 35 euro voor zo'n dag, incl. thee/koffie en een goede lunch, en de mogelijkheid om niet alleen te kijken, maar ook zelf op proefpanelen aan de slag te gaan met een DAP, en daar ook de producten bij te gebruiken die je wil. Zo kun je bijvoorbeeld polijstmiddel A proberen, maar ook middel B en kijken wat je het beste bevalt. Ook kun je aan het eind van zo'n cursus, normaal altijd met korting spullen aanschaffen in de shop.
Klasje is normaal gesproken iets van 10 man, waar er één persoon continue bezig is met de cursus geven, en het grootste deel van de tijd is er een 2e persoon die assisteert/andere cursisten helpt met vragen e.d.
Cursus die je dan eventueel zou moeten volgen is de clinic DAP (is een vervolg op clinic 'handmatig' ), en een heel enkele keer wordt er een clinic gegeven die verder gaat. (bijv. rotary, of wet sanden)