Blokrevisie, Hybride turbo en nieuwe schokbrekers,.....

Arjan1985

Forumguru
Je kunt hem toch ook zo mappen dat je koppel heel laag blijft en de pk’s heel hoog? Dat je enkel de power haalt uit het hoge rpm bereik? Dat rijd (persoonlijk) het leukste.
 

Tees

Donateur
Zonder die 260 Nm aan koppel kan je nooit dat maximale vermogen eruit halen, vermogen is tenslotte een vermenigvuldiging van koppel met toerental.

Ik kan me wel vinden in de verklaring hier dat je misschien ff te veel uit die 1.2 hebt willen halen, wat de bak en eventuele om andere onderdelen niet zo leuk vinden. Is t geen idee om een (sloop)bak van een 1.4 of 1.8 erin te leggen? Denk dat je dan beduidend minder geld kwijt bent
 

RR Vliet

Senior Member
...
Die koppeling is gemaakt voor 175 Nm, en krijgt nu bijna 50% meer koppel voor zijn kiezen als waarvoor ie gemaakt is. Geen wonder dat ie gaat slippen.
....

Dat is wel goed balen! Ik was niet bekend met de beperkingen van deze versnellingsbak. Het koppel is al enigszins beperkt om de drijfstangen te sparen (260nm i.p.v. 280nm) en het max koppel ligt vrij hoog (3600rpm i.p.v. 2800rpm) dus ik hoop dat deze vermogensopbouw de bak enigszins spaart. Nu ben ik wel van het doorrijden en vlot schakelen, dit zal de bak weer geen goed doen. Als ik het koppel ga beperken tot 200nm dan komt er helemaal niks meer uit, dus ik moet nog even bedenken wat ik ga doen met deze informatie.

En waarom geen 1.8? Omdat ik een 1.2 heb gekocht. Geloof me, bij een 1.8 of een 2.0 zou ik vergelijkbare grenzen gaan vinden. Ik wil namelijk geen 180pk (dan had ik de 1.8 kunnen kopen) maar ik wil aanpassen, rommelen, mensen ontmoeten en samen iets opbouwen. Dat is gewoon de hobby, en daar horen deze avonturen bij. Ik ben allang blij dat er een aantal lezers zijn die wel begrijpen dat dit niet om ratio maar om plezier gaat. En plezier mag geld kosten, problemen opleveren, nieuwe ervaringen bieden en soms zelfs kopzorgen veroorzaken. De huidige stap gaat waarschijnlijk een combinatie zijn van geld, problemen en kopzorgen. Het is wat het is!
 
Laatst bewerkt door een moderator:

RR Vliet

Senior Member
.....Is t geen idee om een (sloop)bak van een 1.4 of 1.8 erin te leggen? Denk dat je dan beduidend minder geld kwijt bent
Wellicht, al heb ik (nog?) geen idee welke versnellingsbak überhaupt op de EA211 1.2 TSI past. Meteen het nadeel van het aanpassen van de 1.2, (bijna) niemand die mij voor is gegaan. Ik zal eens kijken of ik iets over deze swap kan vinden en leren.
 
Laatst bewerkt door een moderator:
  • Leuk
Waarderingen: Tees

RR Vliet

Senior Member
Betere investering? Dat is de beurs, je huis of desnoods een spaarrekening. Als je een auto als investering ziet ben je niet handig bezig, laat staan dat je er geld in gaat steken om hem sneller te maken. Ik ben niet bezig met restwaarde, ik wil plezier halen uit het proces. En het tunen van een snellere auto brengt me niet meer plezier dan het tunen van deze auto.

Als we het willen hebben over geld weggooien kunnen we het beter hebben over mijn andere hobby; circuitrijden met de motorfiets. Het heeft alleen zo weinig zin om te denken in termen van 'investering' of 'restwaarde' als het om een hobby gaat. Het is jouw goed recht, maar heeft niets te maken met mijn eigen motieven
 
  • Leuk
Waarderingen: Tees

RR Vliet

Senior Member
@Tees
Een zoektocht op Briskoda laat zien dat de MQ350 NJU versnellingsbak (oorspronkelijk geleverd bij de 1.4 TSI met motorcode CPT(A)) wel lijkt te passen, waarschijnlijk ook met mijn originele enkelmassa vliegwiel. Dan moet ik nog steeds een nieuwe koppeling die het vermogen kan houden. Ik ga nu eerst de koppeling vervangen voor een verzwaard geheel en hou de bak in de gaten. Als deze meer geluiden gaat maken of, godbetert, een van de versnellingen knikkert eruit dan weet ik in ieder geval welk upgrade pad ik kan bewandelen om aan een betrouwbare 6 bak te komen. Dank voor je advies!
 
Laatst bewerkt door een moderator:

andrehj

Forumguru
Je kunt hem toch ook zo mappen dat je koppel heel laag blijft en de pk’s heel hoog? Dat je enkel de power haalt uit het hoge rpm bereik? Dat rijd (persoonlijk) het leukste.
Dat gaat natuurlijk maar beperkt. Als je zou begrenzen op 200 Nm, dan haal je bij 5800 rpm (wat nu het einde van de grafiek is, geen idee waarom er niet langer gemeten is) weliswaar 5800*2*pi*200/(60*1000) = 121 kW = 161 pk, maar dat is dan de piek, bij lagere toeren is het evenredig lager.
 
Laatst bewerkt:

RR Vliet

Senior Member
Dat klopt. En de run is afgebroken omdat de vermogensopbouw ophield, de dalende lijn was ingezet. Ik trek hem zelf (als ik de auto echt uitmelk) ook niet volledig naar redline, schakel bij 5500-6000 afhankelijk van omstandigheden
 

RR Vliet

Senior Member
5 garage's aangesproken en tot nu toe 3 negatieve reacties gekregen. De ene garage monteert geen artikelen die niet door de OEM voorgeschreven zijn, de andere garage kan de koppeling bestellen maar vraagt voor alleen de onderdelen al 1000+ en de laatste kan hem niet bestellen en wil geen door mij aangeleverde spullen monteren.

Man man, wat rottig! Peinzend over hoe verder dacht ik plots aan de eigenaar van een getunede BMW E90 335i die ik onlangs bij de pomp tegen het lijf liep. Als eigenaar van een getunede auto hoopte ik dat hij me zou kunnen adviseren over welwillende garages. Hem meteen een Instagram berichtje gestuurd.

Hij vertelde dat hij zijn auto in onderhoud heeft bij een zelfstandige VAG/BMW specialist. Wat denk je, zit die specialist zelfs bij mij in de straat! Daar langs gelopen, en de garage die ik altijd als hobbyruimte had geïdentificeerd blijkt een volwaardige onderhoudsgarage te herbergen! Aan de praat geraakt met de eigenaar en meteen een klik. Een man met passie voor auto's, die alles op vier wielen aanpast tot het doet wat hij wil. Gezellig staan ouwehoeren en na een half uur tevreden vertrokken. Met hem de afspraak gemaakt dat ik onderstaande Sachs set bestel zodat hij hem daarna kan monteren:

Sachs drukgroep 883082.002548
Sachs koppeling 881861.000050 (organisch ipv sinter ivm behoud OEM gevoel)
Sachs druklager 3189.000025

De plaat kan in de beste omstandigheden 380nm houden. In combinatie met een enkel vliegwiel en bijbehorende drukgroep blijft hier 275nm van over. Aangezien de harde limiet van de drijfstangen op 280nm ligt, zit ik hiermee helemaal goed.

Ben zo blij dat de stress van het zoeken voorbij is! Medio november of anders begin december zit er een koppeling onder mijn auto die ik zelfs met stevig gebruik niet zomaar meer sloop. Hoewel het me weer goed geld gaat kosten ben ik helemaal blij dat ik straks weer onbezorgd rond kan bollen!

En om dat te vieren heb ik meteen maar een setje Bilstein B6 24-229883 achterschokbrekers gekocht. Proberen om die deinende Octavia kont een beetje in te toom houden.

p7932161_552_376.jpg


Ik hoop dat ik ze vrijdagavond nog onder de auto kan lepelen. Zal het topic zeker updaten met wat foto's en ervaringen als ik deze mod uitgevoerd heb!

Voor nu; BLIJ :yeehaa:
 
Bovenaan Onderaan