5 garage's aangesproken en tot nu toe 3 negatieve reacties gekregen. De ene garage monteert geen artikelen die niet door de OEM voorgeschreven zijn, de andere garage kan de koppeling bestellen maar vraagt voor alleen de onderdelen al 1000+ en de laatste kan hem niet bestellen en wil geen door mij aangeleverde spullen monteren.
Man man, wat rottig! Peinzend over hoe verder dacht ik plots aan de eigenaar van een getunede BMW E90 335i die ik onlangs bij de pomp tegen het lijf liep. Als eigenaar van een getunede auto hoopte ik dat hij me zou kunnen adviseren over welwillende garages. Hem meteen een Instagram berichtje gestuurd.
Hij vertelde dat hij zijn auto in onderhoud heeft bij een zelfstandige VAG/BMW specialist. Wat denk je, zit die specialist zelfs bij mij in de straat! Daar langs gelopen, en de garage die ik altijd als hobbyruimte had geïdentificeerd blijkt een volwaardige onderhoudsgarage te herbergen! Aan de praat geraakt met de eigenaar en meteen een klik. Een man met passie voor auto's, die alles op vier wielen aanpast tot het doet wat hij wil. Gezellig staan ouwehoeren en na een half uur tevreden vertrokken. Met hem de afspraak gemaakt dat ik onderstaande Sachs set bestel zodat hij hem daarna kan monteren:
Sachs drukgroep 883082.002548
Sachs koppeling 881861.000050 (organisch ipv sinter ivm behoud OEM gevoel)
Sachs druklager 3189.000025
De plaat kan in de beste omstandigheden 380nm houden. In combinatie met een enkel vliegwiel en bijbehorende drukgroep blijft hier 275nm van over. Aangezien de harde limiet van de drijfstangen op 280nm ligt, zit ik hiermee helemaal goed.
Ben zo blij dat de stress van het zoeken voorbij is! Medio november of anders begin december zit er een koppeling onder mijn auto die ik zelfs met stevig gebruik niet zomaar meer sloop. Hoewel het me weer goed geld gaat kosten ben ik helemaal blij dat ik straks weer onbezorgd rond kan bollen!
En om dat te vieren heb ik meteen maar een setje Bilstein B6 24-229883 achterschokbrekers gekocht. Proberen om die deinende Octavia kont een beetje in te toom houden.
Ik hoop dat ik ze vrijdagavond nog onder de auto kan lepelen. Zal het topic zeker updaten met wat foto's en ervaringen als ik deze mod uitgevoerd heb!
Voor nu; BLIJ
