Amundsen Navigatie

Albertskoda

Nieuw lid
Ik heb mijn Octavia ingewisseld voor een jongere versie (2014) en probeer nu de navigatie te updaten. Ik heb een originele SDkaart maar krijg alleen nog maar de melding “een opslagmedium met geldige navigatiegegevens plaatsen aub“ zie foto’s. Wie kan me helpen? Dank.
 

EdK

Forumguru
zie Foto's ?

Schuifje van de SD kaart ook op lock staan ?
Wil soms uitmaken..
Goed uitgepakt met 7zip ? Maw de file gedownload en uitgepakt naar root van SD kaart ?
Windows machine of zo'n appel geval ? want dan heb je verborgen bestand(en) erbij staan die verwijderd dienen te worden..

Ojah en velen actieve leden stellen het zeer op prijs als je je even voorstelt in de " meet en greet " wat ook één van de huisregels is hier !! :koffie:
 

Albertskoda

Nieuw lid
Dank voor jullie reacties. Ik ben al langer Forumlid maar wil me nog wel eens voorstellen hoor. Mijn naam is Albert, woon in NH en rijd nu zes jaar Octavia, na eerst V70’s te hebben gereden. En nu dus een andere Octavia.
Ik hoef toch geen bestanden te downloaden als ik de officiële SD kaart heb? Of zie ik dat verkeerd? En ik gebruik idd Apple (sorry)
 

hemi24

Forumguru
Ik hoef toch geen bestanden te downloaden als ik de officiële SD kaart heb?
Bij een 2014 versie van de Octavia zul je de update voor je Amundsen toch echt zelf moeten downloaden…

Hier de link naar het update portal:

of hier:

handleiding voor het bijwerken van jouw MIB1 systeem:
 

PizzaPieter

Donateur
Dank voor jullie reacties. Ik ben al langer Forumlid maar wil me nog wel eens voorstellen hoor. Mijn naam is Albert, woon in NH en rijd nu zes jaar Octavia, na eerst V70’s te hebben gereden. En nu dus een andere Octavia.
Ik hoef toch geen bestanden te downloaden als ik de officiële SD kaart heb? Of zie ik dat verkeerd? En ik gebruik idd Apple (sorry)
Als je je even voorstelt in de meet&greet, dan zal je 'nieuw lid' ook verdwijnen
 

Albertskoda

Nieuw lid
Dank je hartelijk. Ik ga er mee aan de slag.
Ik blijf het toch vreemd vinden dat de Skoda SDcard niet de juiste gegevens bevat. Ik houd je op de hoogte!
 

Rallye

Forumguru
Was het de SD-kaart die bij de auto zat?

Bij een Octavia uit 2014 (MIB1) is de laatst te downloaden kaart overigens waarschijnlijk wel een paar jaar oud......
 

EldeMan

Actief lid
Kan me herinneren dat er ergens op dit forum een handleiding staat hoe te updaten.
Op die manier heb ik een jaar of wat geleden mijn navigatie geüpdate en dat werkte als een zonnetje.
 

EdK

Forumguru
Gebruiken jullie hiervoor een gewone SDcard of die van Skodanavi?
In principe behoor je de orginele Skoda SD kaart te gebruiken.
Want de navi unit slikt normale SD kaarten niet !
Offff, je moet de unit laten updaten bij @Antera en hierna kun je alle SD kaarten gebruiken.
Dit laatste in NIET mogelijk bij een dealer.......
Maar als je zoekknop van forum even gebruikt dan kun je hier hele boekdelen hier vinden mbt het updaten van je Navi met een SD kaart...
 

Albertskoda

Nieuw lid
Het is (eindelijk) gelukt. Ik heb het volgende gedaan:
1. download de originele SKODA versiebestanden (ECE)
2. unlock SD card (de Skoda card dus)
3. Formateer deze
4. kopieer gedownloade bestanden naar SD card. Hierbij zit de valkuil: niet de map kopiëren maar de onderliggende bestanden
5. Lock SD card
6. Plaats deze in het SD slot2 in de auto

Ik heb (voor de zekerheid) via Windows gewerkt, maar denk toch echt dat het met Apple ook moet kunnen. Ik denk dat de valkuil voornamelijk in de te kopiëren mappen zit. Het is in de richtlijnen niet echt duidelijk te volgen welke wel en welke niet gekopieerd/verplaatst moeten worden op de SD
Hartelijk dank aan allen voor jullie advies.
 

hemi24

Forumguru
Volgens mij kan het met Apple ook wel, alleen moet je dan niet formatteren, maar enkel de bestanden verwijderen…

Welk slot je gebruikt maakt niets uit.
 

EldeMan

Actief lid
In principe behoor je de orginele Skoda SD kaart te gebruiken.
Want de navi unit slikt normale SD kaarten niet !
Offff, je moet de unit laten updaten bij @Antera en hierna kun je alle SD kaarten gebruiken.
Dit laatste in NIET mogelijk bij een dealer.......
Maar als je zoekknop van forum even gebruikt dan kun je hier hele boekdelen hier vinden mbt het updaten van je Navi met een SD kaart...
Ik heb destijds gewoon een reguliere SD kaart gebruikt.
Wel van een beetje gerenommeerd merk, volgens mij. (Samsung uit m'n hoofd...)
Maar niet specifiek "origineel Skoda".

Dat liep gewoon volledig gesmeerd.
 

Slider

Forumguru
@EldeMan Dan was je unit wss al "unlocked" anders kan dit niet gewerkt hebben.
Net als andere auto merken, kijkt de Skoda unit naar de CID (Card IDentification) nummer van de officiële Skoda (of VAG) SD.

Deze methodes kunnen werken:
- Originele Skoda (of VAG) SD: Unit ziet juiste CID en zal hem accepteren.
- MP/eBay achtige updates. Zijn (eenmalig) voorzien van een werkende CID en de unit zal hem accepteren.
- Speciale oudere Samsung Evo SD's met een fabrieksbug, daardoorr kan je op een speciale manier zelf de CID van aanpassen naar een bv Skoda CID.
- Unit vrij spelen dat hij niet meer naar de CID kijkt en zal elke SD accepteren.

Heb jaren een Focus mk3.1 met Sync1.0 gehad die ook aan CID checks deed en kocht zo'n speciale Samsung Evo om CID te kunnen aanpassen. Gaat via Ubuntu en een tal commands en een github tool er speciaal voor.
Met mijn huidige O3 FL kon ik tijdje vooruit met de meegekregen 16Gb SD van Skoda, maar de maps zijn nu te groot om zelfs met files deleten, heel EU nog op een 16Gb te krijgen.

Dus had mijn Samsung Evo (64Gb) CID aangepast naar die van mijn org Skoda SD en voila, hij werkte weer met heel EU nieuwste map.
Later kochten we voor mijn vrouw een Fiesta met hetzelfde Ford Sync 1.0 systeem als mijn Focus had. Dus mijn speciale Samsung Evo opgeofferd voor haar auto, weer CID aangepast.

Daarom voor mijn O3 FL zelf de SD CID check unlocked, stelt weinig voor, kan je zelf doen. Nu kan ik elke SD er in doen en dus weer een willekeurige 64Gb gebruikt voor heel EU.
Via de MIB STD2 Toolbox op een SD, je kan er nog veel settings mee unlocken in een unit. Er is veel over te vinden online over hoe en wat.
 

Slider

Forumguru
@Rallye Aangezien dit topic over de Amundsen gaat, nam ik aan dat hij het daar dus ook over had uiteraard en hij praat over "destijds", hoeft niet zijn huidige O3 te zijn natuurlijk.
Anders had zijn toevoeging geen nut, aangezien een Columbus maps intern installeert en idd niet vanaf de SD draait.
 

Rallye

Forumguru
Het topic heet “navigatie”, pas later wordt dat nader gedefinieerd als een Amundsen. Ik kan mij voorstellen dat dat iemand niet opvalt.
 
Bovenaan Onderaan