Mijn ervaring met het vervangen van remschijven en -blokken – zou jij het anders aanpakken?

Peyton

Nieuw lid
Afgelopen weekend heb ik de remschijven en -blokken aan de voorzijde van mijn auto vervangen. Ik heb onderdelen van RIDEX besteld nadat ik online verschillende opties had vergeleken.
De montage verliep vlot en de remprestaties voelen nu veel beter aan. Tijdens de eerste paar ritjes merkte ik echter een lichte geur en wat ongebruikelijke geluiden op, die uiteindelijk verdwenen na de inrijperiode. Voor degenen die hun auto regelmatig zelf onderhouden: Hoe lang duurt de inrijperiode van je remmen doorgaans?
Volg je een speciale procedure na het monteren van nieuwe remschijven en -blokken?
Heb je goede ervaringen op de lange termijn met jouw-remonderdelen?
Ik hoor graag jullie aanbevelingen en persoonlijke ervaringen.
 
Laatst bewerkt door een moderator:

Tees

Donateur
Volgens mij wordt iets van 500 km aangehouden voor t inrijden van schijven en blokken. Wat ik altijd geleerd heb is dat het belangrijkste om te doen bij nieuwe schijven is (bij voorkeur) niet te hard remmen, en vooral na een wat harde remactie daarna niet de rem vast te houden. Dan koelt die plek namelijk minder snel af dan de rest, wat kromme schijven kan veroorzaken.

Geen idee hoe groot de kans is dat dit daadwerkelijk gebeurt, maar beter safe then sorry denk ik dan maar.

Ik heb zelf overigens een sterke voorkeur (voor al m'n onderdelen, maar zeker voor remmen en banden) voor A-merken. Voor remmerij zijn dat wat mij betreft o.a. Brembo, ATE en Bosch.
 

martijn v o

Forumguru
en even oppassen met de remvloeistof, je druk de blokken terug dus de kans bestaat dat het reservoir gaat overstromen. En die remolie is rotspul dus even een doek eromheen voor de zekerheid.
En heb je de glijpennen nog ingevet en zo ja met wat?
 

Arjan1985

Forumguru
Ja sluit me aan bij @Tees. Doe het ook zelf. Meestal “probeer” ik een weekje normaal te rijden alvorens de remmen weer volle bak te misbruiken.
Ik gebruik ook alleen maar afwisselend A merken. Enige nadeel is dat de voorremmen van de O3FL enorm piepen bij licht remmen. Ik dacht Brembo. Weet het merk niet meer zeker.
Fabia 1 Bosch en piepen niet.

Overigens als je het zelf doet dan bekijk je vaak ook alles eromheen van aandrijf as tot ophanging en alle rem onderdelen zelf. Lekkages op rubber cilinder seals van je remmen etc. (Weet de juiste benaming even niet )
 
Bovenaan Onderaan