Bij de dealer wist men van niets, terwijl het toch geen kleine is (Pon Dealer Hoogland, vroeger Kreijne) en Pon Dealer Amersfoort een gecertificeerd keurmeester in dienst heeft.
Het is allemaal goed gekomen, maar ik ben bang dat veel CNG rijders niet weten van de verplichte keuring. Ik zal de RDW maar eens een mailtje sturen.
Ik vind het echt schunnig dat dealers hier zo weinig verstand van hebben. Ze hebben CNG-auto's in het leveringsprogramma maar vervolgens hebben ze geen verstand van wet- en regelgeving. Belachelijk!
Zelf ben ik ook al tegen deze onwetendheid opgelopen bij een voormalig SEAT dealer in Deventer (nu servicedealer), waar ik een Citigo CNG kwam testrijden. Het is echt raar wanneer jij als klant de medewerker loopt uit te leggen dat CNG-tanks gecontroleerd dienen te worden. Ze wisten daar van niks, terwijl je de SEAT Mii toch ook echt als CNG-gestookt exemplaar kon kopen.
Gelukkig maar dat alles goed is gekomen en dat je nu weer een paar jaar rustig kunt rondrijden met gekeurde tanks.

Hoe duur was de keuring in jouw geval?
Ik krijg elk jaar netjes een mailtje van MijnOverheid dat er een bericht van de RDW is en dat gaat over een schorsing.
Dus waarschijnlijk heb je ergens iets niet aangevinkt om die mails te ontvangen.
Het probleem is dat de RDW de keuring en registratie van CNG-systemen niet zelf doet. De RDW heeft hiervoor de KIWA aangewezen als instantie die deze taken op zich neemt. Voor zover ik weet (en zelf ook heb gemerkt) communiceert de KIWA niet uit eigen initiatief met bezitters van CNG-voertuigen. Ik heb de RDW ook al eens gebeld en daar werd ik doorverbonden met een technisch specialist die vertelde dat het de eigen verantwoordelijkheid is van de auto-eigenaar om ervoor te zorgen dat de tanks (op tijd) gekeurd worden.
En in principe staat het natuurlijk ook wel netjes vermeld in het instructieboekje van de auto dat de tanks gecontroleerd dienen te worden, maar wie leest er nou het hele instructieboekje van z'n auto? (Behalve ik dan ...

) Ik vrees dat er nogal wat CNG-auto's in Nederland rondrijden die ouder zijn dan 4 jaar maar waarvan nog nooit de tanks zijn gekeurd.
Ik vind persoonlijk dat er bij APK nagegaan zou moeten worden of de tanks gekeurd zijn. Idealiter zou het natuurlijk fijn zijn als die keuring gewoon tot de APK keuring zou behoren net zoals dat ze ook LPG-systemen op lekkage moeten controleren, maar aangezien CNG-systemen specifieke kennis vragen (ivm de hoge druk enzo) is dat wellicht niet helemaal realistisch.