adee
Senior Member
@Corné de Kluijver Ik neem ze ook niet al te serieus maar ik mag er toch vanuit gaan dat ze een zekere informatieve waarde hebben. Door het stellen van de juiste vragen zou je de waarde van de verstrekte informatie bepalen. Als ze geen enkele waarde hebben, kunnen die functies beter opgedoekt worden om zo de overheadkosten naar beneden te brengen waar de klanten dan weer van kunnen profiteren! 

maar je hebt er ook goeie tussen zitten hoor. We moeten ze gewoon eens uitnodigen op het forum dan komt dat vanzelf in orde.
Als ik informatie vraag en krijg, blijft het mijn verantwoordelijkheid te checken wat de waarde van die info is. Zeker in het geval van een verkoper aangezien die immers belang heeft bij het verstrekken en weglaten van informatie :-)

ik heb vorige week zaterdag een naar mijn smaak aangeklede combi 03 besteld greenline businessline 