Trillen/rammelen motor bij stationair toerental

Beste allen,

Betreft een 2016 Skoda Superb III Combi TDI 190pk, manueel, met 170.000kms.
Sinds enkele weken trilt/rammelt de wagen fors bij stationair toerental. Meer bij koude motor dan bij warme motor.
Het valt erg op, je voelt de trilling in je lichaam, de kinderen op de achterbank in de kinderstoel begonnen er ook over. Bij openen van een deur voel je ook de trilling in de deur en in het koetswerk. Precies dat we met een tractor onderweg zijn...
Eens je rijdt of het toerental bij stilstand verhoogt, stopt het trillen. De motor loopt mooi soepel doch maakt stationair een iets andere geluid.
We hebben tijdens het rijden nooit haperingen ondervonden of extreme toerentallen opgezocht.
Ik denk persoonlijk aan een versleten motorsteun? Silent block?
Iemand die kan helpen?
 

hemi24

Forumguru
Motorsteun klinkt aannemelijk.
Storing aan één van de injectoren/ verstuivers zou ook nog kunnen, maar dan zou je een storingsmelding verwachten…
 

eriktv

Forumguru
Ik kreeg geen melding toen mijn injectoren de geest begonnen te geven. Ze zijn toen wel gedemonteerd om te worden getest, kostte uit m’n hoofd een dikke €100.

Ik kan je niet zeggen of dit de denkrichting is trouwens. Mijn auto liep steeds rauwer en kreeg meer de oude dieselherrie.
 
Aangezien wat feedback steeds interessant is, bij deze:

-Bleek het bimassa vliegwiel te zijn die de geest aan het geven was. Dit verklaart de trillingen stationair. Wordt vervangen, liefst door een vliegwiel zonder die bimassa shizzle.
-Koelwater: geen drukverlies. Wel viel op dat het koelwater zeer bruin/roest was, G13 met silicat. Vermoedelijk verstopping in het circuit en circuleert het koelwater niet meer goed waardoor er toch ergens een lek is. We hadden immers ook geen verwarming aan passagierskant.
-Aangezien het blok ondertussen 172k kms heeft worden de distributieriem en de waterpomp ook ineens vervangen.

Verder kan ik zeggen dat dit een zeer fijne gezinswagen is om mee te rijden, zeker prijskwaliteit en qua ruimtegevoel.
Enige zwakke punten voor mij zijn de slappe ophanging, durft wel al eens tegen zijn dempers te slaan + ondermaatse geluidsisolatie.
Ik blijf de 2.0TDI 140kW met manuele zesbak een goede combinatie vinden. Aandrijflijn kan vlot genoemd worden, de kas weegt immers maar 1545kg. Verbruik allround rond de 5,7l/100kms
 

Pindasaus

Forumguru
Wordt vervangen, liefst door een vliegwiel zonder die bimassa shizzle.
Houd er rekening mee dat de fabrikant niet voor niets zo'n duur tweemassavliegwiel heeft gekozen. Het heeft juist als doel om de doorgifte van trillingen aan de aandrijving en het interieur te verminderen. Je gaat er na de reparatie op comfort op achteruit t.o.v. hoe de fabrikant het heeft bedoeld.

Enige zwakke punten voor mij zijn de slappe ophanging, durft wel al eens tegen zijn dempers te slaan
Zijn de schokdempers nog goed?
 
Schokdempers zijn producteigenschap vrees ik. Vind ze al te slap dempen van bij aankoop... Vermoedelijk ontworpen voor de Tsjechische wegen.
Goede tip omtrent bimassa vliegwiel!
 

catch me

Forumguru
Heb in t verleden bij m'n passat 1.9 tdi (3B) het twee massa vliegwiel vervangen voor een vast vliegwiel. Stationair geen verschil merkbaar. Wel dat met het op laten komen van de koppeling bij het wegrijden deze wat "harder", minder soepel aangreep zeg maar.
 
Bovenaan Onderaan