Skoda Octavia Combi Martijn & Brigitte

Beste leden van het Skoda forum,

Ik zal me (ons) ook even voorstellen.
Ik ben Martijn Koevermans (45) en mijn partner Brigitte Bouman (41). Ik zelf ben een aantal jaartjes actief geweest in de auto scène met mijn Seat Arosa en heel kort met mijn VW Up!.

Mijn Seat Arosa had ik toen in 2002 nieuw gekocht en in de jaren helemaal gestyled naar eigen smaak. Was de eerste Arosa op luchtvering. Diverse show's en evenementen gestaan en veel meetings afgegaan met m'n kleine wagentje. Na iets meer dan tien jaar eigenaar te zijn geweest van mijn Arosa, deze ingeruild (met toch wel een beetje een dubbel gevoel....) voor een Volkswagen Black Up! edition. Hier had ik maar heel beperkt wat aan veranderd. Andere matten, led verlichting, chrome accenten en nog een paar kleine aanpassingen.

Helaas door een ongeval en ziekte ben in mindervalide en chronisch ziek geworden. Ik ben met "pre-pensioen" zoals ik het maar noem en hen thuis komen te zitten. Mijn partner Brigitte is mantelzorger en werkt nog parttime.
Brigitte heeft bijna 11 jaar een grijze vw cross polo gehad. Alleen is deze niet meer handig met de rolstoel die ik nu heb. We hebben hem nog een paar jaartjes gehad. Maar, ik krijg het nu lichamelijk niet meer voor elkaar om hem in de auto te krijgen. We gaan nu voor gemak. We hebben verschillende wagens getest en onze ogen zijn blijven hangen op het merk Skoda. Na drie verschillende Octavia's te hebben getest, kwamen we onze huidige auto tegen.
Een zwarte Skoda Octavia Combi uit 2018. Geen grote plannen voor de wagen. Maar, wil bepaalde dingen wel veranderen zoals:
- zwarte emblemen voor, achter + stuur
- Octavia instaplijsten
- Octavia embleem op stoel
- sport voet plaat en pedalen
- luxe vloermatten
- diverse verlichting veranderen in led
- achteruitrijcamera plaatsen
- met de tijd andere grotere velgen

Vanwege de rolstoel zou ik nog heel graag een electrische kofferklep willen installeren. Door knop de klep te openen via afstandbediening/auto en klep. (Hopelijk niet te hoge prijs?! )

Bij het ophalen van de Octavia een korte uitleg gehad over de opties van de wagen. Nog steeds het instructieboekje aan het doorspitten........ Want, wat zitten er een opties op!! En nou hebben we niet eens zo veel opties op de wagen zitten. Maar, genoeg voor ons. Hoop een hoop te leren over de wagen en wie weet treffen we elkaar misschien ooit op een meeting of dergelijke?!

Groeten Martijn.

Mijn oude Seat Arosa
Screenshot_2024-06-02-20-58-22-127_com.android.chrome-edit.jpg Screenshot_2024-06-02-20-56-26-838_com.android.chrome-edit.jpg
Onze nieuwe Skoda Octavia Combi
IMG_20240607_160333.jpg
Logo op stuur al aangepast
IMG_20240605_163239.jpg
Gordelbeschermers ook binnen gekregen.
Screenshot_2024-06-03-10-08-58-556_com.contextlogic.wish-edit.jpg
Pedalen komen deze week waarschijnlijk binnen?!
Wil nog kijken voor een honinggraad grill?!
o3rs-fdif-mxt-gls9.jpg
o3-ftr-oem.jpg 5E1064205-2.jpg

o3-shins4.jpg
 

Bijlagen

  • IMG-20240607-WA0002.jpeg
    IMG-20240607-WA0002.jpeg
    1,3 MB · Weergaven: 30
Dank jullie wel voor je reactie. Ik ga langzaam lichamelijk achteruit. Iedere keer weer opnieuw beginnen met accepteren met de nieuwe situatie. Gelukkig gaat het langzaam en we hebben er goede begeleiding bij. Mensen die naast ons staan. Maar, je leven is niet meer zo vanzelfsprekend als eerst.
Heb de situatie ook een paar keer achterwege gelaten, maar dan krijg je af en toe van die rare situatie's dat mensen niet weten hoe ze zich moeten gedragen.........

De Seat Arosa was echt een ontzettend mooie tijd. Had zelf de bumpers en sideskirts met polyester aangepast en gestyled naar mijn smaak. Compleet polyester audio bouw in de kofferbak. Speciale op maat gemaakte 18 inch Amerikaanse velgen. Alles onder de motorkap in kleur gespoten. Noem maar op. Maar, je komt op een gegeven moment op een punt dat de auto niet meer bruikbaar is. Durfde hem nergens meer te parkeren voor schade.

Met de Up! alleen wat kleine aanpassingen gedaan. Extra accessoires voor gekocht. Gewoon kleine dingen. Dat zelfde wil ik nu ook met de Skoda Octavia Combi. Hier en daar wat dingen om hem te personaliseren. En ook misschien wel een paar dingen die we missen vanaf aflevering?! Wil nog graag een achteruitrijcamera en als het niet te gek wordt een electrische kofferklep. Gemakkelijker om de rolstoel en in de winter mijn zitski achter te laden. Dus we hebben de ruimte wel nodig......

Weet iemand of er een topic is over een achteruitrijcamera en kofferklep?!
 

Bijlagen

  • IMG_20240318_145424.jpg
    IMG_20240318_145424.jpg
    1,4 MB · Weergaven: 43

Smeeuwis

Donateur
Welkom op het forum. Wat een heftig verhaal, dapper dat je dat hier deelt. Ik hoop dat je veel plezier kunt beleven aan je nieuwe aanwinst en je er goed mee bent geholpen in jouw situatie. De Octavia combi is een ruime, comfortabele en betrouwbare metgezel!
 

JPs_OC2

Forumguru
Weet iemand of er een topic is over een achteruitrijcamera en kofferklep?!

In de Bibliotheek staan handleidingen die forum leden hebben geschreven over het retrofitten/inbouwen/etc, van accessoires.
De achteruitrijcamera staat er in met de complete inbouwbeschrijving.
Voor het gemak > https://www.skodaforum.nl/forum/downloads/montage-achteruitrijcamera-skoda-octavia-combi-5e.255/

De elektrisch bedienbare kofferklep. Staat mij 1,2,3 niet zo bij of iemand dat gedaan en ook beschreven heeft.
Kan me vergissen natuurlijk.
Weet in ieder geval wel dat het geen goedkope ombouw is. Ff snel gezocht > Kufatec heeft een complete kit ervoor maar dan ben je € 1889,- kwijt. Zie: https://kufatec.com/en/retrofit-kit-electric-tailgate-for-skoda-octavia-5e-estate/41706
En dan moet het er nog in.
Een gebruikt set inbouwen zou natuurlijk ook kunnen. Moet dan wel een compleet set zijn wat ook origineel voor jullie O3 leverbaar was.
 

Smeeuwis

Donateur
Als je niet per sé een originele inbouwset wil voor de achterklep kan je ook je licht eens opsteken bij diverse aanbieders van aanpassingen voor mindervaliden. Ongetwijfeld heb je dit zelf ook al bedacht overigens. Wellicht wordt het dan zelfs vergoed uit een gemeentelijk potje of subsidie, of gewoon vanuit de zorgverzekering.
 
Thanks, zal me er verder in verdiepen. Weet wel dat de Gemeente Moerdijk ontzettend moeilijk doet over aanpassingen. Dus dat wordt dan nog wel een uitdaging.
 

Smeeuwis

Donateur
Blijft bizar hoe sommige gemeenten daarmee om gaan. Hier heeft mn schoonmoeder maanden op een invaliden P kaart moeten wachten en keer op keer laten zien hoe moeilijk ze loopt, terwijl iemand uit onze kennissenkring die loopt als een kievit (ze kan volgens eigen zeggen niet lang staan, alleen nog nooit meegemaakt…) er binnen 2 weken een heeft.
 
IMG_20240612_172501.jpg
IMG_20240612_172522.jpg
Even een vraagje over de ronde Skoda logo's.
Als ik deze wil veranderen. Zit er dan in de achterklep en motorkap een uitsparing waar je de zwarte terug op kan plaatsen?! Gaan de logo's er trouwens ook een beetje gemakkelijk af?! Ik twijfel of ik de zwarte letters ook terug plaats?! Tips meer dan welkom.

Logo op het stuur is al vervangen.
IMG_20240605_163239.jpg
 
Laatst bewerkt:
Blijft bizar hoe sommige gemeenten daarmee om gaan. Hier heeft mn schoonmoeder maanden op een invaliden P kaart moeten wachten en keer op keer laten zien hoe moeilijk ze loopt, terwijl iemand uit onze kennissenkring die loopt als een kievit (ze kan volgens eigen zeggen niet lang staan, alleen nog nooit meegemaakt…) er binnen 2 weken een heeft.
Helaas erg herkenbaar. Ik had van drie onafhankelijke specialisten het advies om een rolstoel aan te vragen. Kan alleen in huis nog enkel een paar stappen zetten. Maar, ik kreeg van de wmo per brief een afwijzing voor mijn aanvraag. Heb uiteindelijk via spreektijd voor de gemeenteraad en Burgemeester toch goedkeuring gekregen voor een rolstoel. Helaas was dit niet eenmalig........
 

Antera

Donateur
Van harte welkom, WMO spreek me er niet van wat een drama. Voor me schoonvader ook van alles moeten regelen omdat me schoonmoeder overleed. Ik zal het boekje maar dicht laten want dan ben ik over een paar dagen nog bezig

Omtrent de achterklep die is later te plaatsen maar geen goedkope oplossing voor helaas. Ik kan dit inbouwen indien gewenst En meer. Zie www.vcds-coding.nl voor meer info of via whatsapp mocht je meer info wensen

Logo en letters zitten geplakt. Met een visdraad en/of kunstof spatel kan je ze verwijderen. Nieuwe kan je dan zo weer terug plakken
 
Hoi Antera,

Thanks voor je berichtje. Vervelend dat je ook zo'n problemen hebt (gehad) met de wmo. Helaas ben je geen uitzondering.......

Heb gelijk even gekeken op de website. Zag dat je in Breda zit?! Lekker dichtbij. Zou best wel meer informatie willen hebben over de achteruitrijcamera voor de Octavia.
(Zag ook iets over verlagen van wagens........ )

Weet je misschien ook of er uitsparingen zitten voor de ronde logo's?! Neem morgen denk even contact met je op, als het goed is??

Groeten Martijn
 
Beste Skoda forum leden,

Afgelopen weekend ben ik eventjes bezig geweest met onze Skoda Octavia Combi. Afgelopen Vrijdag werd er een pakket bezorgd van Kopacek. Prestige matten, WRS pedalen en WRS voetplaat. IMG-20240613-WA0017.jpeg
Gelukkig was het zaterdag droog en heb op het gemak de matten en pedalen verwisseld. De voetplaat was even puzzelen. Maar uiteindelijk toch gelukt. Ben er zeer tevreden over. IMG_20240619_084137.jpg IMG_20240619_084347.jpg
Volgende van het verlanglijstje zijn opberg boxen die je onder de stoel monteert. Daarna weer op naar het volgende van de verlanglijst.
IMG_20240619_084745.jpg IMG_20240619_084807.jpg
 
Thanks. Van de week de twee dozen met de opbergboxen voor onder de stoelen binnen gekregen. Even uitvogelen hoe ik gemakkelijk de voorstoelen los krijg om ze te monteren. Heb twee donkere reflectoren voor de achterbumper, zwarte logo's en letters in de Monte Carlo style. Kijken hoe ik het allemaal de komende tijd kan monteren (zelf of laten doen). Zit helaas toch een beetje met m'n beperking. IMG_20240630_124223.jpg
 
Beste leden van het Skoda forum,

Het is eventjes rustig geweest. Maar, helemaal rustig is het ook weer niet helemaal geweest. Ik heb de Octavia geheel onder handen genomen. Gewassen, gekleid, gepolijst en goed in de wax gezet. Ik gebruik zelf al jaren alles van Auto Finesse. Tijdens het polijsten ook gelijk de letters van de achterklep gecleand. Probeer van de week de orginele logo's te vervangen naar de zwarte Monte Carlo versie. Twijfel of ik ook gelijk de zwarte letters terug plaats?!

Maar, even een vraagje aan de kenners.......
Ik was aan de voorkant van de Skoda Octavia bezig, en zag (in mijn ogen) die grote opvallende oranje knipperlichten. Op de Seat Arosa had ik allemaal led verlichting geplaatst. Kan ik deze ook plaatsen zonder de auto op hol te laten slaan? En welke zijn het?

x-line-50w-ba15s-canbus-led-oranje-bovenkant.jpg x-line-50w-ba15s-canbus-led-oranje.jpg

Zouden deze ook passen?! Alvast bedankt voor de reacties.

Groeten van Martijn
 
Bovenaan Onderaan