Sander(brolli21) zn vRS

Sommigen zullen me misschien al kennen van andere autogerelateerde fora, of zelfs van hier, aangezien ik hier volgens mij ook weleens een fototje heb geplaatst van mn vrouw dr ex Fabia en dr huidige Octavia 1.0.
Voor diegene die me niet kennen:
Ik ben Sander de Jongh,38 jaar oud, getrouwd, vader van een zoontje van 4, wonend ik Obdam en in het dagelijks leven ben ik APK keurmeester en Eerste/Diagnose monteur bij een Universeel garage.
De afgelopen jaren heb ik al diverse auto's gehad, en op de 1 of andere manier blijven ze nooit standaard.
Zo had ik bijv. een Audi A4:
cd6c9897-d328-45be-b9da-003b496672bc.jpg

En mijn vrouw had ooit een Fiat(geen Abarth) 500
85249036_1284062831785510_394036302783184896_n.jpg

En ik heb ook nog een Kever uit 1963
Lebugshow_09 - kopie.jpg

Goed, ik denk dat het thema wel duidelijk is.
Na 3,5 jaar vond ik het tijd om mn Mercedes C230 te gaan verruilen voor wat nieuws, en dat is vandaag gelukt.
Ik heb mezelf getrakteerd op een 2016 Octavia vRs station die best wel lekker in de opties zit, volgens de optielijst o.a. een Panorama dak, Stoelverwarming voor én achter, een sperdiff(hebben all vRS dat?) en een electrische achterklep.
Daarnaast heeft de vorige eigenaar de auto nog voorzien van een setje zwarte 19" wielen, niet geheel mijn smaak, maar gezien mijn historie denk ik dat een setje leuke velgen niet zo'n probleem mag worden(de Oz Mito van de Audi liggen er bijv. nog)
Voor de toekomst heb ik plannen zát, maar ik denk dat ik vanavond eerst maar eens begin met een start/stop canceler te monteren, ik houd mn turbo graag in leven. Verdere upgrades zal ik hier zeker bijhouden.
Goed, genoeg text, iedereen komt natuurlijk voor foto's.


bda38dae-d4f3-4b87-9730-816a97972758.jpg

skoda-octavia-combi-2-0-tsi-rs.jpg

Ik zal als ik vandeweek even tijd heb zelf een paar foto's schieten, deze zaten bij de advertentie.
 

Rallye

Forumguru
Sperdifferentieel hadden alleen de Octavia RS230 PFL en de RS245 FL. Gezien de opmerking over S/S heb je een automaat dus?
 
Ik heb inderdaad een automaat ja. Ik gok dat ze met het sperdiff in de optielijst het "electronische sper" bedoelen, wat via de ESP werkt.
Vanavond het S/S kabeltje gemonteerd, dat werkt echt perfect, zodra je de auto start krijg je meteen in beeld S/S gedeactiveerd.
Ook alle interieur lampjes heb ik vervangen voor witte ledjes, vind ik toch ff beter bij de moderne uitstraling van de auto passen.
 
Gisteravond nog even staan passen met wat delen die ik, niet geheel toevallig, nog op voorraad had liggen:oops:
c4c8d6cb-7efe-4e2a-9ddf-d1dfacc73d74.jpg


Niet geheel toevallig, omdat ik een paar maanden geleden, met voorbedachte rade, al wat anders moois opgehaald had:itwasntme:
mp-yams-75e1af8738164468b125c1b3f1747a1b-IMG_0927.jpeg


Binnenkort maar eens tijd maken om het 1 en ander vast in te gaan bouwen, een airlift 3p management ligt ook al op de plank.
 
Laatst bewerkt:
Ik zie dat je een PFL (prefacelift) hebt. Daarvan had de RS230 een elektronisch aangestuurde mechanische sper. Zie https://autofans.be/nl/rijtesten/35840-rijtest-skoda-octavia-combi-rs-230-2016 De 230 is te herkennen aan de zwarte details, als de uitlaatsierstukken.
Ik heb een 220pk, Duitse import, en geen Challenge(dus ook geen zwarte details)
Volgens de optielijst die ik in het dealersysteem kon vinden heeft mijn auto optie "1Y3 Sperdifferentieel (XDS) dynamische
tractieondersteuning" wat mij toch echt een sperdiff doet vermoeden.
Geluksvogels dat dit in jullie land allemaal zo maar mag, stikjaloers! :(

:D
Ach, in ieder land is wel wat toch? De jouwe is voorlopig toch echt nog een puist dikker dan de mijne nu is.
 
Bovenaan Onderaan