Octavia IV Matrix LED rechter koplamp te hoog

Simon2604

Donateur
Ik heb een Octavia Combi PHEV uit 2021 met Matrix LED koplampen en loop tegen iets aan.

De rechter koplamp lijkt net iets te hoog te staan. Tijdens het rijden, vooral in bochten naar rechts, seinen tegenliggers regelmatig en hebben fietsers er soms last van.

Bij Pouw Zwolle nagevraagd, maar daar geven ze aan dat het ongeveer 2 uur werk is à €175 per uur. Dat voelt nogal fors voor alleen controleren of afstellen.

Zijn er meer mensen met een Octavia IV met Matrix LED die dit herkennen?
En wat is een beetje normale tijd of prijs om dit te laten checken of afstellen?

Daarnaast, heeft iemand een goed adres in de regio Apeldoorn, Deventer of Zwolle die hier ervaring mee heeft?


Groet Simon
 

Jeroen van Arkel

Senior Member
Staat hij niet op Engeland? Maar los daarvan is toch gewoon een apk of wetgevings dingetje. 2 uur klussen. Lijkt mij iets om je gewoon het bos in te sturen. Iets waarbij VAG ze wel raad weten
 

Simon2604

Donateur
Maar zijn er andere garages anders dan dealer die dit kunnen controleren? Om de lampen goed af te stellen is een bord zoals dit nodig
images
 

andrehj

Forumguru
@Simon2604 Is dat als je met dimlicht rijdt, of als je met automatisch grootlicht rijdt (wat mij betreft al lang verboden had moeten worden)?
Want als je dimlicht te hoog staat kun je dat natuurlijk ook zelf even met het schroefje omlaag draaien.

Zo heb ik mijn Xenon lampen ook zelf afgesteld. De auto in de (vlakke) garage geparkeerd, met daarnaast de bouwlaser. En dan gewoon even door de lampen op een stuk karton te laten schijnen, zorgen dat 10 meter voor de auto de begrenzing 10 cm lager staat als direct voor de koplampen.

Maar ik schat dat bij jou het probleem is dat na het afstellen het matrix-systeem ook weer ingeregeld moet worden. Dat is wat meer werk. Hier zie je hoe dat gaat:
(scroll naar 2:06)

Overigens zou ik zoeken naar een goedkopere garage als ik jou was, want € 175 per uur (is de incl BTW trouwens?) is wel erg fors.
 

hemi24

Donateur
Auto moet inderdaad voor het bord en aan de testkast.
Kwestie van (VAG)-specialist zoeken, of een goede schadehersteller zou het wellicht ook moeten kunnen.
 
Bovenaan Onderaan