Nieuw op forum

Hallo,

Ik ben nieuw hier op het forum, kom uit Zuid Holland en rijd sinds 2019 in een Skoda Octavia 1.6 TDI Greentech Edition Business, gekocht op km. stand 65.000.

Inmiddels ruim 2 ton gereden en zeer tevreden over het comfort en rijgedrag. Denk momenteel over het aanschaffen van een nieuwere Skoda (2.0 TDI na 2020), als upgrade.

Ik hoop op dit forum hulp te kunnen krijgen bij (technische) vragen en interessante onderwerpen m.b.t. Skoda te kunnen vinden die jullie als Skoda rijders delen!
 
Laatst bewerkt:

Eltjo

Forumguru
Welkom!

Waarom wil je een 2.0TDI vanaf slechts 1 jaar jonger gaan aanschaffen?
Je weet niet goed nu wat je dan aanschaft, en je weet nu wel wat je hebt. En ook als daar kosten aan zitten te komen, is dat vaak voordeliger dan een andere kopen. Met tuning haal je ook meer uit je tamme 1.6....

Tenzij je een ander model wilt.
 
Sorry, mijn huidige Octavia is uit december 2015. Ik wil de Octavia IV station aanschaffen (tweedehands), daar is volgens mij maar 1 dieselmotor van. Ik heb gelezen dat de 2.0TDI motor nauwelijks meer verbruikt dan mijn 1.6TDI (die rijdt sinds ik hem heb gem. 1 op 17,5).
 

Eltjo

Forumguru
Mbt verbruik kan je een idee krijgen als je je huidige auto op spritmonitor.de vergelijkt met wat de auto met motor die je evt. wil aanschaffen.
 

CDO

Forumguru
Ik heb van 2016 tot 2023 een Passat met de 2.0TDi gehad met een H6 bak. Heel fijn blok, nooit gezeik mee gehad ( 0 - 215.000km).
 

Eltjo

Forumguru
Zal ook dan wel eens een 140 pk CFFB motor geweest kunnen zijn. Met 378dkm op de teller is een aantal keer de EGR vervangen, de DPF gereinigd en gebroken sensorbedrading hersteld. Motorisch was dat het dan ook.
 
Bovenaan Onderaan