De T5 California van Herzog Jan

Herzog Jan

Forumguru
Sinds een week of 3 eigenaar van een prachtige VW T5 California uit 2011. Met nog geen ton op de teller en zeer goed onderhouden. 140pk diesel met DSG7.
Al minstens 7 jaar af en aan op zoek naar zoiets. Veel ingelezen en steeds iets slimmer geworden. Maar ik leer nog steeds. En nu trok deze T5 ineens m'n aandacht. Eerst een andere bekeken maar die was niet zo netjes. Direct daarna doorgereden naar deze bruine. Een proefrit mocht ik maken maar heb ik niet gedaan want ik wou eigenlijk alleen naar de toestand kijken. En die was meer dan prima ! Week erna wat gehandeld en weer een week later mocht ik me eigenaar noemen.
Foto's van de advertentie:
Cali1.jpg

Cali10.jpg

Cali5.jpg

Cali9.jpg

Met wat prettige extra's zoals een uitschuiflade aan de achterkant, een tas aan de achterste zijruit, porta potti.


Afgelopen weekend maar eens een test gedaan en naar Duitsland gereden. Ik heb daar een paar jaar gewoond en heb de California achter m'n stamcafé geparkeerd. Ik had het koffiezetapparaat van thuis mee en 's morgens met de kroegbaas in de camper een flinke bak koffie gedronken.
Vergeten een foto te maken. Nou ja, eind van de maand ben ik er weer. Nieuwe kans...
Onderweg naar een oude bekende eerst nog ff snel pauze gemaakt:
20241208_103845 - kopie.jpg

Kortom, test geslaagd en ik ga er nog veel plezier aan beleven !

Dit is weer gewoon bij mij om de hoek:

20241207_094053 - kopie.jpg

Samen met Octavia:
20241123_122710 - kopie.jpg
 
Laatst bewerkt:

Herzog Jan

Forumguru
Vorige eigenaar heeft er nieuwe banden op laten leggen, helaas zomerbanden. Dus heb ik zo eenzelfde set Devonport velgen met winterbanden op de kop getikt. Die hebben nog maar 4 mm en zijn van 2016. Daar komen dus nog nieuwe op.
En dan de audio. Als je de Android Auto van de O3 gewend bent is de huidige radio in de T5 nogal ouderwets (en ik mis de achteruitrijcamera best wel, eigenlijk)
20241124_153107.jpg
Ik kan wel internetradio luisteren via mijn telefoon in combinatie met een bluetooth ontvanger in de AUX plug. Werkt perfect !
Daar moet nog wat anders in dus. Een Zenec 2055 zoals hier op het forum aangeraden wordt gaat niet passen zonder een extra inbouwframe. Maar dat wordt iets voor na de feestdagen.

De parkeersensoren werken niet. Waarschijnlijk is er eentje defect. Die laat ik nog uitlezen bij de garage waar ik met de O3 in onderhoud ben.

Nog iets voor op het wensenlijstje: een paar lampen voor en achter van led voorzien.
 

Japanese Power

Donateur
Lekker hoor, helemaal in deze zeldzaam fraaie bruine kleur. En ja, nu de inboedel compleet maken. Gewoon gaan en noteren wat je allemaal niet hebt. En koop geen zaken waarvan je achteraf zou denkt: had ik die maar niet gekocht. Veel plezier, ik ga volgen ;)
 

Herzog Jan

Forumguru
Vanmiddag even een bekende de parkeersensoren laten uitlezen.
Rechtsachter is er inderdaad 1 defect.
Ik had eerst de kleurcode moeten opschrijven en daarna pas de bus naar de stalling moeten brengen. Nu moet ik er weer ff heen (1,5 km...)
Dan kan ik een spuitbus lakstift in de juiste kleur bestellen en een namaak sensor zoeken. Scheelt nogal wat in de portemonnee t.o.v. een originele.

Edit:
2x naar de stalling geweest, de eerste keer was ik de sleutel vergeten :banghead:
Kleurcode gevonden.
 
Laatst bewerkt:

Herzog Jan

Forumguru
Gisteren naar Waldbröl geweest en met wat oud-collega's gegeten en gedronken.
Ik heb achter m'n voormalige stamkroeg al een eigen plekje om de Cali neer te zetten.

20241227_171633.jpg

Op de heenweg nog hier langs gereden:

20241227_115848.jpg

Wie kent het ?

Lekker geslapen met de standkachel aan. Schitterend maar fris weer vanmorgen in het Westerwald.

20241228_112036.jpg

20241228_102432.jpg
 

Herzog Jan

Forumguru
Morgen maar eens aan de slag met de parkeersensor. Moet niet al te moeilijk zijn.
Dan heb ik dinsdag prestatieverlof en ga me bij ACR in Mierlo laten informeren voor een nieuwe android radio.
Verder wil ik nog wat binnenverlichting vervangen met led. Lekker prutsen.
En wat ook nog op de verlanglijst staat:
Link als voorbeeld, ik zoek tzt wel uit waar ik iets aanschaf. Maar zo'n grille set vind ik wel gaaf. Alleen zelf inbouwen gaat het niet worden, daar ben ik niet secuur genoeg voor (doe mij maar M12 en 24V, grote hamer en breekstang) :D
Wat ik een beetje mis: een forum á la skodaforum punt nl. Dat weetjewel dinges is niet zo heel actief lijkt me. Ik kijk sinds een week vaker op het Duitse Tx Board.
 

Japanese Power

Donateur
Gaaf die Laserlights, kom ze op Instagram vaak tegen op met name DU T5 en T6 modellen, wat me wel tegenhoud zijn de enorme aanschafkosten die eraan hangen, zo vaak zal ik ze in NL niet nodig hebben tenslotte.
 

Herzog Jan

Forumguru
Je kunt dat het beste omschrijven als 'we hebben te hard gewerkt waardoor er nu minder werk is'.
Een gebruikelijke uitdrukking in onze tak van (tran)sport als het gewoon wat rustig is. Om de beurt blijven er een paar een dag thuis en zo wordt het over iedereen verdeeld.
Is voor mij niet vreemd en ik heb er geen moeite mee.
 
Bovenaan Onderaan