Flitspalen

PizzaPieter

Donateur
Oh wauw, ik kan wel een paar plekken aanwijzen in NL waar flitspalen staan, als je er per se een paar in t echt wilt zien.

Edit: reactie mss beetje flauw, sorry. Kun je mss wat specifieker uitleggen wat je vraag is. Ik vermoed dat je de palen mist in je navigatiesysteem. Welk systeem heb je, waar heb je al gekeken, wat staat er in de handleiding etc
 
Laatst bewerkt:

Eltjo

Forumguru
Flitsers heb ik geïnstalleerd op mijn Columbus als POI's; waardeloos!
E.a. via https://mib-helper.com/

Om te beginnen waren het vaste en locatie van juli 2025 en wordt een signaal gegeven als je in de buurt bent. Dat betekent dat als de flitser naast de weg of in de tegenovergestelde rijrichting is, je voor niets een signaal krijgt.
En dan sla je er geen acht meer op als je een signaal hoort en daarnaast zie ik de precieze locatie op de kaart ook niet.

Nee, ik zet mijn telefoon tegen het ventilatierooster in de richel boven het scherm (daar blijft die perfect staan).

Het fijnste vind ik de (gekraakte) TomTom (kaarten via Wifi) dat helaas niet via AndroidAuto draait.
Of via AndroidAuto Waze dat volgens een oude test weinig data gebruikte, of de meer data gebruikende Google Maps (waarvan ik onlangs ontdekte dat (nu?) o.a. heel NL via Wifi op je telefoon te zetten is).
Actuele info krijg je via data.

Sygic staat ook op mijn telefoon en heb ik via AndroidAuto ook wel in een huurauto gebruikt. Op een kleiner scherm is d'r niet relevante info te groot en blijft er weinig kaart over.

Ondanks kaarten van 2025-2026 op de Columbus, kent deze de A16 tnv R'dam niet. Je krijgt via internet alleen de meest actuele verkeersinfo met een Skoda abonnement van €50/jaar, anders alleen via TMC dat trager is.

Nee, naast de genoemde nadelen vind ik ook de visualisatie van TomTom veel beter toegespitst op het rijden. Ik kijk op de kaart n.l. waar ik heen worst gestuurd en luister of kijk niet naar de instructies.
 
Laatst bewerkt:

MarcoO2

Forumguru
Op die manier heb je er dus niets aan…

Bik mijn Focus werkt t prima, zolang het om vast palen of trajectcontroles gaat. Mobiele flitsers geeft’ ie niet door.
 

Rallye

Forumguru
Ik gebruik meestal Google Maps via CarPlay, die geeft een wel heel subtiel geluidje bij een controle (vast of mobiel). Daarnaast heb ik een Flitsmeister One.
 

Eltjo

Forumguru
Niet te hard rijden werkt ook héél goed ;)
Sorry, kon t niet laten...
Klopt, doe ik in principe ook niet.
Het is wel handig dat je er aan herinnerd wordt nog eens naar je teller te kijken.

Helaas, heb ik dit jaar met 1-2 heen en weer rijden >25 jaar 1-2 x dwars door D binnen 1,5 uur 2 bekeuringen gereden. 128 waar 120 mocht en even later net na een snelheidsbeperking 56 waar 50 mocht.
Later dit jaar een bekeuring in B waar ik voor het eerst reed (met TomTom die net gewaarschuwd had).
Reden: afleiding over waar moet ik precies heen?
 

Okki

Forumguru
De meeste mensen die niet weten waar ze op dat moment heen moeten, gaan langzamer rijden en niet sneller. Maar gezien het in Belgie was, was het misschien wel vluchtgedrag....snel weg hier :shutup:

Autorijden is toch echt een vak. Ik spiegel constant en let ook altijd op mijn teller.
 
Laatst bewerkt:
  • Leuk
Waarderingen: Tees

Eltjo

Forumguru
Vluchtgedrag, nee hoor.

Ik let 1x op de teller en zet hem op CC.

Gevalletje B was met bedrijfsauto waar ik nu een keer in reed vanwege ongebruikelijke omstandigheden. Zodoende geen drinken bij me dus had ik op TomTom een Lidl onderweg uitgekozen. Die wàs daar gezien de overkapping van de wagentjes. Dus op zoek naar de volgende onderweg kijkende waarheen ipv even stil staan. Wel daar cola ingeslagen wat de >€60 boete met €12 goedkoper verzachtte.

Hoewel ik al jaren in B rijd, wist ik niet dat de bekeuringen daar veel hoger zijn als in NL. Ach, 2x D was €20/stuk.
 
Laatst bewerkt:

Canon-Eye

Forumguru
Ik spiegel constant en let ook altijd op mijn teller.
Ik let niet continu op de teller, dat laat ik zoveel als maar mogelijk is over aan de cruisecontrol. De precieze snelheidsinstelling daarvan is gelukkig zichtbaar onderin de display, dus inmiddels ken ik de afwijking van mijn teller goed genoeg om daar rekening mee te kunnen houden.
En als ik in onbekend gebied ben, zet ik het geluid van de tomtom aan. Normaal staat die tt op stil, zodat ik wel het beeld (met de gps-nelheid, ter controle) maar niet de herrie heb.
 

Eltjo

Forumguru
Ik spiegel constant en let ook altijd op mijn teller.
dan zie je vooruit niets. ;)

Snelheidsmeter + 8% = snelheid dat was in de S2, de Ford Connect en waarschijnlijk veel auto's ook.
TT app kan je ook op alleen waarschuwingen zetten; driehoek + !
 

Canon-Eye

Forumguru
Bij m'n Leon zet ik de cruisecontrol op 104 of 105 (wat op een vlakke weg overeenkomt met de telleraanwijzing) om de gps-snelheid precies op 100 te krijgen.
Die afwijking is niet procentueel constant over het hele snelheidsbereik, want om precies 50-gps te rijden kan de cruisecontrol op 54, dus daar is de afwijking inderdaad 8%. En ja, 130 heb ik natuurlijk ook uitgetest - dan is de afwijking tussen de 5 en 6%.

Tsja, je moet soms toch íéts te doen hebben onderweg, zeker als je niet op flitspalen hoeft te letten... :pardon:
 
Laatst bewerkt:

Canon-Eye

Forumguru
Ja, dan blijf je ook wel net binnen de "bekeurbaarheidsnorm": sowieso de wettelijke correctie van 3 km/u, plus een minimum aantal km overschrijding om daadwerkelijk een boete op te leggen van 3 of 4.
 
Bovenaan Onderaan