Schokkend slechte ervaring met Skoda, onveilig, ontransparant en klantonvriendelijk.

johanaug

Nieuw lid
Ik schrijf deze review omdat ik anderen wil waarschuwen. Wat onze eerste nieuwe eigen auto had moeten worden—een Skoda Kodiaq PHEV—heeft zich ontwikkeld tot een dossier van gevaarlijke situaties, terugkerende storingen en een dealer die structureel wegkijkt.

1. Problemen binnen 48 uur na levering
Tijdens één van de eerste ritten remde de auto op de snelweg plotseling af naar 50 km/u door foutieve verkeersbordherkenning. De cruisecontrol viel uit en bleek uiteindelijk kapot. Niet bepaald het kwaliteitsniveau dat je verwacht bij een nieuwe auto.


2. Meerdere levensgevaarlijke noodstops op de snelweg
Op 6 februari maakte de auto op de A2 een spontane noodstop terwijl ik op de middelste rijstrook reed. Gordel trok strak aan, stuur blokkeerde—levensgevaarlijk.
Op 30 juni gebeurde exact hetzelfde opnieuw, tijdens de spits al er auto's met 100 kilometer snelheid op je afkomen. Vanaf dat moment durfde ik simpelweg niet meer in de auto te rijden.

En dit is niet uniek: op Facebook en het Skoda-forum melden meerdere rijders exact dezelfde onverklaarbare noodstops.
Het gaat dus niet om een incident, maar om een patroon dat hardnekkig wordt genegeerd.

Daarnaast: ook DEKRA is inmiddels met deze problematiek bekend.
Voor wie DEKRA niet kent: dit is een internationaal, onafhankelijk keurings- en testinstituut dat gespecialiseerd is in technische inspecties, voertuigveiligheid en schaderapportages. Dat zelfs een partij als DEKRA deze meldingen kent, zegt genoeg over de ernst en het terugkerende karakter van dit probleem.

3. Vakantiepech en wegslepen
Tijdens onze vakantie weigerde de auto soms in Drive of Retour te gaan en later ging het koelingssysteem in alarm. De auto moest met caravan weggesleept worden. De Belgische dealer vond—wederom—geen oorzaak. Het patroon van wél gevaarlijke situaties, maar géén gevonden oorzaken begint inmiddels pijnlijk duidelijk te worden.

4. Dealer schuift schuld af zonder enig bewijs
Na zes weken onderzoek kreeg ik te horen dat ik “180 seconden geen stuurinput zou hebben gegeven en waarschuwingen zou hebben genegeerd.”
Dit is aantoonbaar onjuist.
Maar tot op de dag van vandaag heb ik geen enkel rapport, geen ruwe data, geen logbestanden, niets ontvangen. Alleen dezelfde niet-onderbouwde beschuldiging die hen het beste uitkomt.

5. Onbeschofte service en nul bereidheid om mee te denken
Een leenauto kreeg ik pas na stevig aandringen, en die moest ik meteen weer inleveren zodra ze besloten dat er “niets mis was”.
Toen ik aangaf dat ik mezelf niet meer veilig voelde in de auto, werd ik compleet aan mijn lot overgelaten.
Zelfs een dreiging met stallingskosten volgde.

Mijn verzoek om een terugkoopvoorstel werd compleet genegeerd en na tien dagen afgedaan met:
“Wij kopen de auto niet terug. Er mankeert niets aan.”

Eindoordeel

Na tien maanden van gevaarlijke situaties, terugkerende storingen, gebrek aan transparantie, het negeren van vergelijkbare klachten van andere rijders én het feit dat zelfs DEKRA dit probleem kent, is mijn conclusie duidelijk:
Skoda Udenhout, Skoda Nederland en importeur PON nemen veiligheid en klantzorg niet serieus.

Ik voel me niet gehoord, niet serieus genomen en ronduit slecht behandeld.

Voor mij nooit meer Skoda. Niet bij Udenhout, niet bij een andere dealer.

Mocht je dit verhaal herkennen, stuur dan graag een privé bericht mogelijk kunnen we gezamenlijk iets ondernemen.
 

johanaug

Nieuw lid
Ik ben iemand die de afgelopen vijfentwintig jaar 50.000 km per jaar heb gereden waarvan de laatste 9 jaar in een skoda, te weten een octavia station, SuperB station en nu dus in een Kodiaq. Ik ben 63 jaar vader en woon in het Zuiden van het Land.
 

leon-cupra

Forumguru
een onnodige noodstop (wat bij veel merken een gekend probleem is maar sporadisch optreedt) is wel iets anders dan de bemoeienissen van een moderne wagen(niet altijd feilloos maar op zich werken de meeste systemen toch wel behoorlijk, is mijn ervaringen).

Vrees alleen voor TS dat het opstarten van een dergelijk topic weinig nut heeft. Zijn idd gekende problemen waar weinig aan gedaan wordt. Als je je echt niet veilig voelt in de wagen: verschillende dealers de wagen laten beoordelen (maar de onnodige noodstop zal geen enkele dealer erkennen, wel herkennen) dus imo rest enkele de dealer en pon aansprakelijk stellen en een rechtszaak aanspannen om een afkoop van de wagen af te dwingen maar wederom, probeer maar eens te bewijzen dat je een onveilige wagen hebt als de dealer zelfs niet willen meewerken.
 

Japanese Power

Donateur
Zo snel mogelijk een dashcam in de auto hangen waarbij de juiste data i.c.m. beeld wordt verzameld.
Dat is iets wat als eerste bij me opborrelt. Ik ben bang dat je een lange en zware weg te gaan hebt en begrijp helemaal dat je vertrouwen in Skoda weg is...
 

Ko-tje

Nieuw lid
Voor de Kodiaq heb ik een jaar in een Ford Kuga PHEV gereden, bouwjaar 2024.
Ook bij auto werkte deze verkeersbordherkenning op de snelweg niet feilloos. Wanneer er, bijvoorbeeld, achterop een vrachtauto een sticker zit met een maximum snelheid leest de auto deze en remt direct hard af. Dat doet de Skoda ook. De systemen werken dus goed…. Zowel bij Skoda als bij Ford. De wegbeheerders en de RDW zullen wat aan de borden en stickers moeten gaan doen voor meer autonome speelruimte voor moderne auto’s
 

EdK

Forumguru
Dus partij A bedenkt wat dat niet 100% goed werkt en dan moet partij B zich maar aanpassen ??
Beetje omgedraaide wereld @Ko-tje
Als partij A wat op de markt wil brengen dan zijn ze daar binnen de regels geheel vrij in, maar dan moeten ze ook de problemen in de praktijk erkennen en hierop inspringen en oplossen en niet naar een andere partij wijzen en daar de schuld neerleggen dat HUN systeem
(deels) vaalt......
 

leon-cupra

Forumguru
Weet niet hoe het in NL is, maar in BE heb je soms 3 borden met verschillende snelheden boven elkaar (personenwagen, vrachtwagen, ..) ... Geen enkele camera kan dan weten wat nu de juiste snelheid is voor jouw wagen. Dus daar zou Wegenbeheer wel wat aan kunnen doen om alles wat veiliger/duidelijker te maken. Uiteindelijk heeft de overheid er ook baat bij dat mensen veilig van A naar B kunnen rijden (al dan niet met hulp van systemen).
 

Arjan1985

Forumguru
Zouden al die break checkers ook last van nummer bord herkenning hebben.
@johanaug stonden de systemen zoals verkeersbord herkenning en andere veiligheidseisen systemen uit? (Ik weet even niet of je deze uit kan zetten op de Kodiaq2)
 

hemi24

Donateur
Veel systemen geven spookmeldingen vanuit historische wegwerkzaamheden.

Dus heeft er in het verleden voor lange tijd een verkeersafzetting gestaan met snelheidsbeperking, kun je hebben dat de (p)ACC daar spontaan op de rem gaat.
 

Captain Hook

Forumguru
Voor de Kodiaq heb ik een jaar in een Ford Kuga PHEV gereden, bouwjaar 2024.
Ook bij auto werkte deze verkeersbordherkenning op de snelweg niet feilloos. Wanneer er, bijvoorbeeld, achterop een vrachtauto een sticker zit met een maximum snelheid leest de auto deze en remt direct hard af.
Sorry hoor, maar ligt dit niet aan het feit dat bestuurder allerlei assistentiesystemen het werk VAN de bestuurder laat bepalen? I.p.v. zelf auto te rijden?

BTW: ik rij in een Kuga PHEV MK3 met alle optiepakketten. Maar zomaar hard afremmen als er een bord met een bepaalde snelheid opduikt doet 'ie echt niet.
 

Patron

Forumguru
Ik begrijp dat de ts teleurgesteld is en wellicht met zoveel issues zou ik dat ook zijn. Gelukkig nog nooit spook ingrepen gehad op de snelweg, maar heb dan ook de cc met wegverloop uitstaan.
Ook om evt issues en disputen te voorkomen (in alle gevallen) heb ik een dashcam die het opneemt.

Zoals al eerder door anderen aangegeven is ws de enige optie een civiele procedure, dus succes daarmee.
 

Ko-tje

Nieuw lid
Het gaat zeker niet om het omdraaien van verantwoordelijkheden @EdK
Denk dat het wel goed is om te beseffen dat het hier gaat om assistentiesystemen.
Niet om volledig autonoom een auto zelf te laten rijden.
In die zin sluit ik me dan ook aan bij @Captain Hook

Wat ik bedoelde aan te geven is dat, ik vanuit mijn eigen ervaring met twee verschillende merken, heb geconstateerd dat de systemen de verkeersborden goed lezen. De verkeersborden, in mijn voorbeeld de maximale snelheid, zijn ook toegepast op bijvoorbeeld achterzijde van vrachtauto's. De systemen lezen de borden goed volgens de specificaties van de verkeersborden en reageren hierop.
Dat er in deze nog veel te verbeteren is, dat is zeker waar.

Het ontslaat de bestuurder echter niet om zelf de besturing over de auto te hebben/houden. Hierover wordt/ben je ook geïnformeerd.
Om geen 'hinder/overlast/gevaarlijke situatie(lees zoals je het hebben wilt) te ervaren, kun je elke systeem in de auto separaat uit zetten.
 
  • Leuk
Waarderingen: EdK

MarcoO2

Forumguru
Weet niet hoe het in NL is, maar in BE heb je soms 3 borden met verschillende snelheden boven elkaar (personenwagen, vrachtwagen, ..) ... Geen enkele camera kan dan weten wat nu de juiste snelheid is voor jouw wagen.
Dat is simpelweg niet waar. Mijn Focus leest prima verschillende borden (eventueel icm onderborden) en heb ik nog nooit de verkeerde snelheid zien pakken. En sowieso past mijn auto z'n snelheid (gelukkig) niet automatisch aan, dat mag ik zelf bepalen ;)

Dat er merken zijn die dat minder goed voor elkaar hebben geloof ik direct, maar "geen enkele camera kan weten" klopt gewoon niet.
 

MarcoO2

Forumguru
Ja, dat is één van de voorbeelden. Net als verschillende snelheden voor personenauto's en vrachtverkeer, of tijdsgebonden snelheidsverschillend. Wordt gewoon prima herkend.

Ik zou overigens ook wel heel nijdig worden als in in de schoenen van TS stond. Noodstops zijn serieus gevaarlijk, en als de enige reactie dan is dat je het zelf fout gedaan zou hebben zakt je broek wel af.
 

johanaug

Nieuw lid
Ter informatie voor iedereen, ik had de cruise control en lane control aan staan. Verkeersborden herkenning stond uit want dat werkt zeker niet en ook het actief sturen ondersteunen stond uit.
 
Een tip is om nooit te rijden met ‘travel assist’ aan, maar op de CC, heb nog nooit een ingreep gehad op de snelweg, of rotondes of kruisend verkeer.
Verder wel balen dat het product niet bevalt.
 

Chris_

Actief lid
Ik heb de verkeersbordherkenning uit staan. Die remt anders dagelijks naar 50km/h af op de snelweg waar ik rijd. Noodstop alleen een keer gehad voor een fietser die net lullig voorlangs reed en nogal eens bij achteruit rijden. Ik merk dat er plekken op het stuur zijn waarbij de auto geen input krijgt van je handen en dus denkt dat je je stuur los hebt. Je krijgt dan wel een melding voordat de auto gaat ingrijpen.
 
Bovenaan Onderaan