motormanagement update en chiptuning

Hoe zit het met de eventueel benodigde motormanagement updates als de motor getuned is of is dat dan overbodig?
 

SkodaMan

Actief lid
Hoe zit het met de eventueel benodigde motormanagement updates als de motor getuned is of is dat dan overbodig?

Als je elders op dit forum zoekt kun je verhalen vinden over verdwenen chiptuning na een firmware update door de dealer. Als je "legaal" chiptuned heb je hier geen last van.
 

VEEJAY

Forumguru
Conclusie op deze en andere forums is: de ene keer wel de andere keer niet. Of het nu wel of niet via de dealer is gebeurt.
 
A

andreg

Gewoon van te voren zeggen dat je absoluut geen software update wil hebben. Je brengt je auto weg en laat het in de computer zetten zodat ze geen fouten maken. Evt. meld je dat de kosten voor hun zijn als je programma weg is.
 

Pedro

Lid
Dat ligt helemaal aan de tuner.
Wij bouwen bewust geen shrijfblokkering in, op deze manier heb je altijd de meest recente firmware wat veel voordelen kan hebben, bepaalde bugs worden op deze manier opgelost.
Als je na een update de tuningsoftware kwijt bent ga je naar je tuner en vraag je of deze de nieuwe software opnieuw tuned. Bij ons is dit kostenloos.

Meestal komen er na 2 jaar geen updates meer, bij sommige modellen helemaal niet.
Abt bouwt er wel een blokkering in, probleem is dat als er een update uitgevoerd gaat worden omdat de garage niet op de hogte is van het feit dat er Abt software in de ecu aanwezig is, de update mislukt en de computer crasht.......... enkel een nieuwe computer of reparatie kan hem dan nog redden (wij staan regelmatig bij dealers om dit op te lossen).

Je kunt ook vragen of ze geen update uitvoeren, als je absoluut geen probleem hebt kan dit, meestal zijn updates toch wel nuttig.........
 
bedankt voor de toelichting!
Heb je als ervaringsdeskundige ook gemerkt dat de motor (veel) beter, soepeler gaat lopen? Niet meer lijkt in te houden op bepaalde toeren als je gas iets los laat.
 
Bovenaan Onderaan