DSG maakt geluid, doorrijden of niet?

thomasw1994

Nieuw lid
Hi,

We hebben een tijdje een karoq van 2018 met 115k op de teller.
Nu hebben we opeens tijdens het opschakelen een piepend geluid . Gebeurd alleen in de 1,2,3. Als het internet afstruin kom je snel uit op een versleten koppelingsplaat.

Kan je hier mee doorrijden op vakantie of moeten we hier gelijk wat mee? Heb gebeurd nu enkel af en toe en niet altijd
 

hemi24

Forumguru
Als het versleten koppelingsplaten zijn, zal het alleen maar erger worden, dus ik zou er niet té lang mee doorrijden.

Wachttijden voor onderhoud bij de dealer zijn ook nog aardig lang…
 

thomasw1994

Nieuw lid
Heb iets gepland bij de skoda dealer zodra we terug zijn van vakantie. Ik ga het in de gaten houden want lijkt ook wel per rijsessie te verschillen of het zich voordoet of niet
 

Thomas H

Nieuw lid
Hi naamgenoot,

Ik heb exact hetzelfde gehad. Ook een Karoq uit 2018, alleen met 10k minder.
Ik ben naar een specialist gegaan. Een heel stuk vriendelijker voor je portemonnee vergeleken met de dealer. Als je niet teveel kilometers gaat maken zou het goed moeten komen. Ik ben probleemloos naar Frankrijk gereden met vergelijkbare klachten.
Afhankelijk van je snelheid, percentage gas dat je geeft (en wss nog een aantal factoren) schakelt je versnellingsbak snel of langzamer. Bij snel schakelen hoor je het geluid eerder dan bij langzaam schakelen.
Hou rekening dat je minimaal €1.300 verder bent voor reparatie (vervangen koppelingsplaten). De dealer rekent waarschijnlijk nog een stuk meer..
 

thomasw1994

Nieuw lid
Uiteindelijk niks aan gedaan en het geluid geeft zich na 2 dagen niet meer voorgedaan. Als het weer terugkomt ga ik eens naar een dealer toe. Nu kraakt alleen de voorvering .. zucht
 

EdZ

Donateur
Tja, wordt weer wat kouder. Geloof dat alle VAG-auto's daar wel last van hebben, dat gekraak. Mijn Roomsters en Leon ST hadden dat ook. Mijn huidige Karoq heeft er veel veel minder last van.
 

Jmouwen

Nieuw lid
@thomasw1994 ,
ik vermoed dat het geluid wat ik nu hoor hetzelfde is als wat jij beschrijft.
heb je wellicht een link naar meer informatie van wat je op internet hebt gevonden?
ik hoor het eigenlijk alleen als je stevig optrekt. Ben er nog steeds niet uit of het nu uit de DSG komt of dat het bv de turbo (of luchtlek ofzo) is wat ik hoor. Ik heb de auto nu een maand (115000 km) en wil dit uiteraard opgelost hebben…
bedankt voor een reactie!
 
Laatst bewerkt door een moderator:

Thomas H

Nieuw lid
Hoi,
Als je op YouTube zoekt op “dq200 squeek noise while shifting” of dergelijke zoektermen vind je veel lotgenoten. In het Engels zoeken op dezelfde soortgelijke zoektermen brengt je nog wat bij forums.
Vaak wordt er gesproken over software updates etc. Daar zou ik niet teveel hoop in hebben.
 

thomasw1994

Nieuw lid
Bij mij is het geluid niet meer teruggekomen, dus vind het wel prima zo. Wel rijden we nu altijd in de S stand ipv D stand, misschien helpt dat nog iets.
 
Bovenaan Onderaan