BXW uitlezen Skoda 2008 1.4, 4cil, 86pk

Sabia 2009

Nieuw lid
Goedenavond,

Als eerste het volgende:

Alle de beste wensen voor 2025!!


Momenteel heb ik mij nog niet voorgesteld en dit is omdat ik nog geen Fabia tot mijn beschikking heb.
Wij gaan naar een Skoda Fabia 2, 2008, 4 cil, 1.4ltr auto kijken morgen met een BXW blok erin. De auto heeft ongeveer 158d KM gelopen.

Nou gebruik ik Carly om mijn.... en ja ik ga even vloeken... bmw uit te lezen. Echter kan ik hiermee ook andere modellen uitlezen en coderen etc.

Ik moet alleen een beschrijving geven van het type auto, bouwjaar, brandstof etc om een account in mijn Carly app aan te maken.
De BXW motorblokken vallen die onder de groep Skoda of leent Skoda deze van bijvoorbeeld VW en dien ik als profiel VW te gebruiken als je begrijpt wat ik bedoel...


Hopelijk weet er iemand raad.

Zodra ik een Fabia heb voor mijn vrouw dan zal ik em laten zien en mezelf netjes voorstellen.

Groetjes!!
 

hemi24

Forumguru
Die BXW blokken zijn ook te vinden in bijvoorbeeld de VW Polo of de Seat Ibiza.
Maar ik zou niet weten waarom je als profiel VW zou moeten gebruiken bij een Skoda; staat de Fabia niet gewoon tussen de modellen waaruit je kunt kiezen?
 

Sabia 2009

Nieuw lid
Dank voor uw reactie.
Ik was gedeeltelijk bekend dat de blokken inderdaad ook in andere VAG modellen zitten.
Ik kan wel kiezen voor een Fabia 2 model gelukkig.
Wij zijn onlangs wezen kijken bij een andere Fabia 2, zelfde model, en met uitlezen kreeg ik namelijk geen gegevens. Alsof ik niet kon verbinden met de auto via de OBD poort. Toen kreeg ik het idee dat ik misschien wel via een ander model moest inloggen maar wist zo gauw niet welke. Vandaar de vraag.

Ik ga het vanmiddag proberen om te zien of het lukt :)

En Hopelijk kan ik mij kan netjes voorstellen in de groep.




Screenshot_20250103_084107_Carly.jpg
 

Sabia 2009

Nieuw lid
Weet u toevallig ook of de BXW een distributieketting of riem heeft?
In de BBM en BGZ is dat wel het geval maar ik heb een sterk vermoeden dat de BXW een riem heeft.
 

Tees

Donateur
Dit is een atmosferische 1.4, dus die heeft nog een distributieriem. Niet de sterkste motor op aarde, voor een Fabia hatchback nog wel OK, voor een combi zou ik persoonlijk naar een 1.2 TSI kijken. Ik heb hiervoor een 1.4 16V in een F1c gehad en nu een 1.2 TSI in een O2, en de 1.2 TSI rijdt echt veel prettiger.
 

Sabia 2009

Nieuw lid
Zo.. het heeft even geduurd vanwege omstandigheden maar hier ben ik.

Wij hebben een Skoda uit 2008, zoals deze topic al luidt, aangekocht. Wij wisten bij aankoop dat de distributieriem al tegen de 60d km op het blok zat, ook circa 6 jaren. Dus besloten na 4 weken rijden dat deze vervangen moet worden.

Dit hebben wij dan ook gedaan. Super blij mee.

Tevens ben ik zelf bezig geweest om parkeersensoren van Valeo te installeren in de achterbumper. Werkt oprecht super zo'n aftermarket set. Mocht iemand interesse hebben dan kan ik foto's sturen en eventueel het artikelnummer opzoeken.

Van het voorjaar ga ik de voorbumper ook voorzien van parkeersensoren.

Daarnaast heb ik de 7 polige stekker vervangen, dit was een ratjetoe aan draden en ellende. Dus meteen er een 13 polige van gemaakt voor onze aanhanger. Mede extra draden getrokken voor achteruitrij verlichting. Onder onze andere auto.. geen Skoda :) , zitten achteruitrij lampen die geschakeld worden dmv een schakelaar. Super met donkere plekken en achteruit inparkeren.
Dit wilde mijn vrouw ook op de Skoda, maar dan via de versnellingspook gekoppeld EN daarnaast een schakelaar om deze UIT te zetten. Zomers is het onnodig de lampen te gebruiken en voor de APK moet het uit kunnen.

Tot nu toe erg blij met de Skoda.

Enige minpunt..... Geen AUX in de auto, mogelijk Carplay in de toekomst. ENN...... de scheurende kitnaad die in het dak zit. Ik weet de vaktermen niet maar het is de naad van het dak, links en rechts, naar de zijkant van de auto.
Van de zomer dit even grondig schoonmaken en mogelijk een sterke dikke folie eroverheen plakken. Wil lekkage voorkomen namelijk.

Mocht iemand tips hebben voor die Fabia kwaal van dit bouwjaar laat maar weten. Kwam er in dit forum al een topic over tegen, maar dat was in 2013 als laatste. Bij parkeerplaatsen zodra ik ons model zie dan ga ik kijken en het lijkt dat Skoda vanaf 2010 dit opgelost heeft. Die modellen hebben namelijk geen scheuren meer :)


Groetjes!! En tot snel
 
Bovenaan Onderaan