Bijgeluiden inschakelen Airco

Beste skoda specialisten, hopelijk verveel ik jullie niet met alle vragen op het forum. Helaas begin ik te balen van mijn Fabia... Toch nog een vraag.

Onze Fabia heeft al een tijdje last van allerlei bijgeluiden wanneer de airco wordt gebruikt. Vaak komen deze geluiden na een minuut of 5 na inschakelen Airco. Het is een zagend/schurend geluid wat reageerd op het toerental van de motor. Onder de motor kap hoor ik het niet en lijkt alleen waarneembaar in de wagen.

De garage heeft er naar gekeken en weet helaas de oorzaak nog niet. Wel hebben ze geconstateerd dat de druk in het aircosysteem oploopt tot 18 bar... (Geen idee of dit slecht is) daarnaast zeiden ze dat de radiator ventilator twee standen zou moeten hebben dat alleen de hoogste stand werkt. Dit is mij ook al opgevallen. De ventilator schakeld ook snel in en gaat steeds aan/uit.

Hun voorstel is om eerst de koelventilator te vervangen, wat vinden jullie hiervan?

Alvast weer super bedankt voor het meedenken!
 

Spierings

Forumguru
Met airco draait de ventilator in de eerste stand.. als dit niet zo is zal de druk van de airco hoger oplopen en als deze veel te hoog wordt zal de tweede stap pas in springen.

Doordat de druk hoger oploopt moet de compressor harder werken en krijg je meer bijgeluiden...
Reparatie is dan zeker aan te raden...
 
@Spierings de twee standen klopt dus. Aangezien er maar 1 doet wordt het repareren...

@turboturbo het geluid lijkt inderdaad hetzelfde. Klopt het dat het bij jouw ook meezong met het toerental? Wat was bij jou uiteindelijk de oplossing?
 

TheoStek

Forumguru
Ventilator is volgens mij niet defect op de 1ste stand. (kan wel)
De pressostaat (hogedrukschakelaar) heeft twee schakelmomenten 1e bij 2 á 3 bar, 2e begint bij een 18 á 20 bar.
Indien de 1e niet instaat is om de condensatiedruk te verlagen, zal de druk oplopen en wordt de 2e trap aangestuurd om de condensatiedruk te verlagen.

Het eerste beginnen met de pressostaat te testen, is het goedkoopste en gemakkelijkste.
 
Ventilator is volgens mij niet defect op de 1ste stand. (kan wel)
De pressostaat (hogedrukschakelaar) heeft twee schakelmomenten 1e bij 2 á 3 bar, 2e begint bij een 18 á 20 bar.
Indien de 1e niet instaat is om de condensatiedruk te verlagen, zal de druk oplopen en wordt de 2e trap aangestuurd om de condensatiedruk te verlagen.

Het eerste beginnen met de pressostaat te testen, is het goedkoopste en gemakkelijkste.

Na Google geraadpleegd te hebben ben ik achter de werking van de pressostaat.. jeeh! in combinatie met de hoge druk snap ik je advies deze te vervangen.

Hoe de werking van de ventilator in dit geheel is, is mij nog wat onduidelijk. Kun je mij dit uitleggen? Blijkbaar hoort deze twee standen te hebben. Wanneer dient de eerste stand in te schakelen en wanneer de tweede? moet de eerste stand bijvoorbeeld altijd draaien of schakelt deze ook op een bepaald moment in?
 
Laatst bewerkt:

TheoStek

Forumguru
@Thijs33 , de inschakeldruk heb ik al vermeld.
Indien je de auto start en de airco aanzet, zal de 1ste stand de ventilator moeten aansturen, zodra je gaat rijden en rijwind hebt wordt de ventilator uitgeschakeld en zal weer worden ingeschakeld bij stilstand.
Indien de 1ste stand niet de condensatiedruk kan verlagen moet de 2e de condensatiedruk gaan verlagen.
Moest deze dan ook niet de condensatiedruk verlagen, loopt de druk zover op tot een 30 bar en knalt het overdrukventiel eruit van de compressor.

Als het kouder is zal dat wat langer duren, omdat het koudemiddel expandeert, zet uit bij warmte en krimpt bij koude.
Dit is ook de reden dat de ventilator snel aan en uitschakeld op de 18 bar, die verlaagt de druk tot een 15 bar en moet stand 1 het overnemen en dat gebeurt niet, dus loopt de druk weer te hoog op naar 18 bar en dat gaat vrij snel.
 
Klopt het deze zelf kan vervangen? Volgens mij heb ik in een ander draadje gelezen dat het een kwestie van in en uitdraaien is. Daar zei je wel bij "in een keer uitdraaien ivm een klep die er onder zit" klopt dit?

En is dit hem, zie bijlage
 

Bijlagen

  • image.jpeg
    image.jpeg
    1,7 MB · Weergaven: 26
Laatst bewerkt:

turboturbo

Forumguru
@turboturbo het geluid lijkt inderdaad hetzelfde. Klopt het dat het bij jouw ook meezong met het toerental? Wat was bij jou uiteindelijk de oplossing?
Ja, het geluid zingt mee met het toerental. Onafhankelijk van hoe hard ik rij of stilsta.

Het geluid kon ik wegkrijgen door de airco op z'n aller koudst te zetten. Zette ik de (handmatige; draaiknop) thermostaat op 19ºC of 21ºC (wat ik wel gewend ben bij gebruik van airco; op hete dagen kun je beter niet al te veel onder de buitentemperatuur gaan zitten) dan hoorde ik dat geruis af en aan. Op de Duitse fora waar in de andere topics naar werd verwezen, las ik dat vervangen van de compressor de klacht (bij sommigen slechts tijdelijk!) verhelpen kan. Ik heb de auto met dit 'gebrek' (want is het dat?) verkocht... De airco heeft het al die 5 jaren dat ik 'm had perfect gedaan (na de eerste 2 jaar wel een volledige aircoservicebeurt laten uitvoeren) zelfs toen de condensor lek was. Die heb ik later ook laten vervangen.
 
Laatst bewerkt:

Monteurtje

Forumguru
En soms wil die sensor aardig vast zitten. En dan kan de boel afbreken.
Klant rijdt al poos rond met defecte sensor. Krijg er geen beweging in. En klant vind een nieuwe leiding te duur mocht het afbreken.
 
Bovenaan Onderaan